Pytanie:
Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie plecaka dla dziecka?
ahsteele
2011-10-09 10:20:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

REI.com prowadzi obecnie wyprzedaż asortymentu plecaków dla dzieci. Nie szukam rekomendacji produktu, bo ostatecznie to tak, jakby zapytać kogoś o ulubiony smak lodów. Interesują mnie zalecenia ludzi, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie plecaka dla niemowląt. Mieszkamy u podnóża jednego i w pobliżu kilku pasm górskich, więc uprawiamy sporo pieszych wędrówek. Mamy bliźniaki, więc możemy pójść na ustępstwa przy zakupie jednego plecaka (lepszy dla mamy, obszerniejszy itp.), Jeśli uda nam się zrobić je w drugim.

Czy są lepsze pozycje noszenia dziecka? Ile miejsca na przewożenie rzeczy jest potrzebne? Czy jest coś szczególnego, od czego można się trzymać z daleka? Czy niektóre elementy torby są bezpieczniejsze od innych?

Edytuj
Moje bliźniaki mają 3 miesiące, ale były dwa miesiące przedwczesne i obecnie oba mają nieco ponad 9 funtów. Nawet jeśli nie możemy od razu skorzystać z przewoźnika, chciałbym w trakcie wyprzedaży kupić dwa.

Dwa odpowiedzi:
#1
+5
BBM
2011-10-09 14:48:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że najważniejszą informacją jest wiek dzieci.

AFAIK „twarde” siedzenia z tyłu nie są odpowiednie dla małych dzieci, ponieważ są „siedzą” na bardzo cienkim wsporniku i jeśli ich głowa nie jest odpowiednio podparta, nie jest to dobre dla kręgosłupa.

Najważniejsze cechy IMHO:

  • duże i miękkie powierzchnie podparcia dla dziecka (chusteczka, brak twardego i sztywnego siedziska!)
  • głowa dziecka musi być podparta (dla małych dzieci)
  • bezpieczeństwo ?!
  • łatwość obsługi (czy potrafisz go bezpiecznie zakładać i zdejmować samemu ?!)
  • „mechanika”: w jaki sposób rozkłada ciężar dziecka na osobę noszącą? (powinien polegać nie tylko na ramionach, ponieważ to sprawia, że ​​noszenie jest bardzo męczące, zwłaszcza gdy dziecko robi się cięższe, ale także polegać na biodrach.
  • Czy widzisz / głaszczesz dziecko?

Dlatego radziłbym trzymać dziecko na brzuchu / piersi, aby móc je widzieć / komunikować się i jest to o wiele łatwiejsze do założenia. Myślę, że modele, które pozwalają dziecku patrzeć w przyszłość (gdy jest "wisi" przed tobą) masz problem z swobodnie obracającą się główką dziecka, więc IMHO lepiej, jeśli dziecko patrzy na rodzica.

Mieliśmy nosidełko ERGObaby, takie jak ten i byliśmy z niego bardzo zadowoleni. To nie będzie rekomendacja produktu (nawet jeśli uważamy, że jest naprawdę dobra), ale wyjaśnienie rodzaju plecaka, o którym mówię.
Dobre cechy nosidełka:

  • spoczywa na biodrach, więc nie cały ciężar spoczywa na Twoich ramionach!
  • pas biodrowy łatwo regulowany
  • pas biodrowy ma dodatkowe „podparcie”, więc jeśli otworzysz klamrę pasa kle i zapomnij podeprzeć swoje dziecko ręką, nie spadnie ono od razu.
Do pytania dodałem informację o wieku naszych dzieci.
@ahsteele: ok, ponieważ są bardzo młodzi, uważam, że nie należy używać plecaka, w którym muszą siedzieć, a ich głowa swobodnie się kołysze. Nosidełko, w którym są trzymane przy twoim ciele za pomocą jakiejś chusteczki i gdzie można również podeprzeć ich głowę, wydaje się znacznie bardziej odpowiednie. Aby wybrać preferowanego „przewoźnika”, zobacz moją odpowiedź.
To bardzo dobre kryteria, nie mogłem tego lepiej wyrazić. Daję +1 za wskazanie, że nosidełka, o których mówi pytający, nie są odpowiednie dla niemowląt, a także za umieszczanie linków do alternatyw odpowiednich dla wieku. (Inną alternatywą jest [manduca] (http://www.manduca.de/en.your-manduca.html).)
#2
+3
Jessica Brown
2011-10-14 00:50:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla trzymiesięcznego dziecka potrzebujesz miękkiego nosidełka, takiego jak Ergo lub Beco, a nie ramkowego nosidełka plecakowego. Witryna REI zawiera kilka modeli Ergo. Słyszałem, że te Ergo i Beco będą użyteczne znacznie dłużej niż nosidełka typu bjorn lub snuggli dla niemowląt i będą wygodniejsze i zwykle można je nosić z przodu lub z tyłu. Koniecznie sprawdź ograniczenia wieku i wagi, a także czy nosidełko można nosić tylko z przodu, czy też jest dwustronne. Zobacz, jak rozkłada się ciężar. Nie wszyscy dobrze rozkładają ciężar. Niektóre są trudne do wprowadzenia i wyjęcia dziecka.

Jeśli szukasz nosidełka do plecaka, gdy dzieci są wystarczająco duże, aby jeździć w jednym, poszukaj wygodnej wyściółki i dopasowania, które być dobrze dopasowane. Paski do przytrzymywania dziecka powinny być wygodne i wyściełane. Poszukaj wersji wolnostojącej, gdy dziecka nie ma w nosidełku, aby ułatwić załadunek i rozładunek. Zobacz, jak trudno jest przypiąć dziecko pasami i jak dobrze jest ono podtrzymywane (niektóre będą wspierać je do ramion, inne tylko do połowy pleców). Jak wysoko usiądą w nosidełku, czy będą w stanie widzieć przez twoje ramiona? Czy paski można łatwo dopasować? Jak ciężki jest sam przewoźnik? Potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania czy tylko miejsca dla dziecka? Jakie ograniczenia wieku i wagi / wzrostu ma przewoźnik dla dziecka i / lub dodatkowego bagażu? Czy są jakieś dodatkowe akcesoria, takie jak osłony przeciwsłoneczne, które można kupić do nosiciela?To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...