Pytanie:
Co powinienem zrobić z moim trzymiesięcznym dzieckiem, które chce karmić piersią przez całą noc?
user1760
2011-10-24 23:52:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Byłam zbyt zmęczona, żeby wstawać co 2-3 godziny, żeby karmić piersią, więc sypiałam z nim przytwierdzonym do piersi ... Niestety nie mogę spać dobrze. Co powinienem zrobić? On też nie beka dobrze i często pluje. Boję się, że się zakrztusi swoim spluwem.

Cztery odpowiedzi:
#1
+9
Saiboogu
2011-10-25 01:49:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nienawidzę być taką osobą, ale ... wstawaj co kilka godzin. Jeśli to możliwe, upewnij się, że twój partner wstaje z dzieckiem, przebiera się, odbija się itp., Abyś mógł skupić się na karmieniu i spaniu.

Fakt, że Twoje dziecko je całą noc, nie jest sam w sobie niepokojący - zrobi to, jeśli jedzenie będzie dostępne. Ale jeśli martwisz się, że pluje podczas snu lub po prostu nie śpisz dobrze, jedyną praktyczną odpowiedzią jest zmiana rutyny.

Pamiętaj też - to staje się łatwiejsze.

#2
+6
Sarato
2011-10-25 02:56:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że masz tutaj dwa problemy: konieczność częstego karmienia w nocy i obawę, że Twoje dziecko może się zakrztusić podczas oplucia.

Zgadzam się z odpowiedzią Saiboogu na pierwszą część. Wiem, to trudne. Spróbuj uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia, kiedy śpi, i poproś partnera o wszelką pomoc. Ta faza jego życia nie potrwa długo.

Jeśli chodzi o plucie, jeśli Twoje dziecko rzeczywiście krztusiło się, radzę porozmawiać o tym z lekarzem, ponieważ być niebezpiecznym. Jeśli po prostu martwisz się , że może się zakrztusić, gdy będzie spał na plecach, nie musisz się martwić. Na stronie 11 tego pliku PDF AAP twierdzi, że nie widzieli zwiększonej szansy na zakrztuszenie się opluciem u dzieci, które spały na plecach, w porównaniu z dziećmi, które spały na brzuchu.

Pomocne byłoby dołączenie linku do instrukcji AAP. :)
Gotowe! Na początku nie mogłem znaleźć ani jednego, i zrobiłem się leniwy. ;)
#3
+3
tomjedrz
2011-11-06 00:02:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potwierdzasz problem w pierwszym zdaniu. Umieść dziecko w łóżeczku / kołysce, a następnie w razie potrzeby wstawaj do pielęgniarki. Pierwsze kilka nocy będzie nieszczęśliwych.

Kiedy przychodzi czas na karmienie, bądź rzeczowy i cichy. Wstawaj szybko, zamiast pozwolić dziecku płakać w pełni na jawie. Nakarm, beknij, zmień pieluchę, jeśli to konieczne, z powrotem spać dla was obojga. Nie stymuluj dziecka niczym innym niż karmieniem. Wkrótce stanie się to rutyną, przez którą oboje prawie prześpicie.

  • Ty i dziecko oboje będziecie spać lepiej.
  • Karmienie będzie szybsze, co prowadzi do większej ilości snu .
#4
  0
David Oneill
2011-11-07 22:04:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nasz syn był taki przez kilka pierwszych miesięcy.

Poradziliśmy sobie z tym przez wspólne spanie. Adaptacja trwała kilka tygodni, ale kiedy już przyzwyczailiśmy się do tego, moja żona mogła go karmić, nie budząc się całkowicie, dzięki czemu rano czuła się dużo lepiej wypoczęta.

Powtórzę też to, co powiedział @Saiboogu: zgodziliśmy się, że całą nocną zmianę pieluch zmieniam, aby zrównoważyć nocne niedogodności.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...