Pytanie:
Jak mam radzić sobie z trudnym zachowaniem malucha w stosunku do jedzenia?
aqualullaby
2011-07-31 16:27:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja córka ma prawie 15 miesięcy i zawsze była małym jedzeniem. Była karmiona piersią przez pierwsze 5 miesięcy, następnie stopniowo wprowadzano pokarm stały. Przez pierwsze kilka tygodni było dobrze, ale wkrótce trudno było jej nakłonić ją do spożywania zalecanych ilości i rodzajów żywności, której potrzebuje. Odkąd skończyła 1 rok, staje się coraz trudniejsza: powoli, ale z pewnością widzę trend w ciągu ostatnich 6 miesięcy, w którym zmniejsza ilości, które je, a także rodzaje żywności.

Jej typowe dzienne spożycie:

  • BF: 300ml mleka i mała garść płatków kukurydzianych
  • Obiad: 200ml warzyw & sok owocowy, 100g jogurtu. Czasem skubie trochę mięsa, czasem wystarczy sok (nawet nie jogurt), odmawia wszystkiego innego (makaron, ryż, warzywa, chleb itp.).
  • Przekąska po południu: 100 g owoców (przecier lub świeży), kilka ciastek lub miskę płatków śniadaniowych.
  • Kolacja: pół tuzina łyżeczek makaronu lub ryżu, trochę mleka, jogurt. Czasami (powiedzmy teraz dwa razy w tygodniu) nie będzie miała nic.

Ma 3% swojej krzywej wagi (zawsze była niewielka). Nie przeszkadza mi, że jest lekka, ma małe ciało i to jest w porządku. Jest bardzo aktywna, zdrowa i ogólnie szczęśliwa. Martwię się jednak o długoterminowy wpływ na jej zdrowie, biorąc pod uwagę ograniczony asortyment pokarmów, które akceptuje i fakt, że może jeść bardzo mało, a ten trend się pogarsza. Trudno mi zrozumieć jej zachowanie przy stole i dlaczego systematycznie odmawia prawie wszystkiego, co jej stawiamy. W ogóle jej nie zmuszamy i jesteśmy bardzo cierpliwi, ale nie jesteśmy pewni, jak powinniśmy sobie z tym radzić jako rodzice.

Pediatrzy nie byli w tym pomocni (po prostu mówili, że powinna jeść coraz bardziej i bardziej różnorodnie ...). Ma siostrę bliźniaczkę, która jest trochę większa od niej (ale niewiele), ale która je dobrze i prawie wszystko.

Czy byłoby możliwe, aby miała alergię na jeden lub więcej pokarmów? Jeśli ma alergię, może kojarzyć nudności z jedzeniem, a zatem nie chce dużo jeść, ponieważ nie potrafi rozróżnić, które pokarmy powodują, że czuje się źle.
Ile soku lub mleka pije każdego dnia? Czasami płyny zaspokoją ich głód i zmniejszą ich jedzenie.
Do liścia gąsienicy: nie ma rodzaju jedzenia, które wydaje się powodować jej odmowę jedzenia: na przykład zje coś na obiad, ale nie będzie tego dotykać w porze obiadowej (np. Makaron). Albo pewnego dnia zje ryż, a następnego nie. Albo jadła przeciery warzywne, ale teraz nawet ich nie próbuje. To powiedziawszy, jak mówisz, być może jest uczulona na coś i nie potrafi odróżnić, więc automatycznie odmawia, a kiedy je, może robi, ponieważ jest zbyt głodna, aby to odrzucić ... To dobra uwaga i ja to zrobię porozmawiaj z jej pedagogiem o zbadaniu jej.
Do Marie: wypija od 500 do 600 ml (powiedzmy około 20 z) płynów dziennie. Zawsze wydaje się bardzo spragniona: na przykład w porze obiadowej nic nie je, tylko wypije butelkę soku. Daję jej warzywa i sok owocowy, żeby miała coś pożywnego. Próbowałem po prostu podać jej wodę w nadziei, że będzie jadła stałe produkty, ale nie robi tego, decyduje się pominąć posiłek.
@Aqua oto wskazówka: możesz zwrócić się do jednej osoby w każdym komentarzu, tak jak właśnie zrobiłem z tobą (@-sign i co najmniej pierwsze trzy znaki nazwy użytkownika). Otrzymają powiadomienie o Twoim komentarzu w górnej części okna.
Pięć odpowiedzi:
#1
+7
Marie Hendrix
2011-08-03 06:52:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Płyny mogą wypełniać i zmniejszać spożycie żywności. Wytyczne dotyczące płynów dla małych dzieci obejmują nie więcej niż 4-6 uncji. soku i 2-3 szklanki mleka dziennie dla przedszkolaków. Budyń, ser, jogurt i inne przetwory mleczne byłyby liczone jako część dziennej diety na mleko.

Żołądek dziecka jest wielkości pięści, więc tylko niewielka ilość zaspokaja jego głód. Dlatego potrzebują częstych ofiar pożywienia. Zalecane są trzy posiłki i 2 przekąski dziennie. Mogą również zostać przytłoczeni zbyt dużą ilością jedzenia. Odkryłem, że użycie puszek do muffinów lub tacek na lód z zaledwie kilkoma artykułami spożywczymi w każdej komorze jest dla niektórych nowatorską i interesującą prezentacją. Użyłem nawet połówek plastikowych pisanek jako pojemników na żywność, aby zwiększyć zainteresowanie. Te pojemniki chronią również żywność przed dotykaniem, co jest atrakcyjne dla niektórych młodych ludzi.

Struktura i możliwości są ważne. Uczestnictwo dziecka w posiłkach z rodziną zwiększy jego ekspozycję na pokarm. Dzieci dużo się uczą na naśladowaniu, a Ty jesteś dla nich najbardziej cenionym wzorem do naśladowania.

Zachęcaj dziecko do zabawy jedzeniem. W odpowiedzi na to pytanie zaproponowałem kilka pomysłów, jak sprawić, by jedzenie było zabawne. Jak mogę przestawić jednoroczniaka karmionego wyłącznie piersią na jedzenie?

Małe dzieci są znane z wybrednego jedzenia i ten etap trwa dużo cierpliwości i wytrwałości. Na szczęście to też minie z czasem.

+1 za niekonwencjonalne półmiski do serwowania, nigdy tego nie próbowałem, ale brzmi wystarczająco nowatorsko, by wzbudzić zainteresowanie, ponieważ dzieci uwielbiają nowe rzeczy.
#2
+5
DanBeale
2011-08-05 15:25:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Wielkiej Brytanii zaleca się rodzicom unikanie soków owocowych lub rozcieńczanie ich w proporcji 1 część soku na 10 części wody.

Zgadzam się z Marie Hendrix, zwłaszcza jeśli chodzi o zabawę z jedzeniem.

Możesz używać jedzenia poza porami posiłków i przekąsek jako zabawki. Dzięki temu Twoje dziecko przyzwyczai się do różnych zapachów i tekstur. Ugotowany (schłodzony!) Makaron, fasolka po bretońsku, gotowany schłodzony ryż itp. Tworzą zabawne bałaganiarskie zabawki.

Pozwól dziecku odkrywać i bawić się różnymi potrawami przy stole. Może dziś nie ma zainteresowania, ale jeśli będziesz nadal oferować małe kwoty, może to być za kilka dni.

Annabel Karmel ma przydatne informacje i kilka dobrych książek. Niektóre informacje nie są poparte dowodami, ale większość z nich jest dobra.

#3
+4
Torben Gundtofte-Bruun
2011-08-01 00:39:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy mówisz, że dajesz jej sok owocowy, pamiętaj, że większość soków zawiera dużo cukru. W porównaniu z tym większość potraw jest bardzo nudna. Cukier dostarcza również dużo energii, chociaż nie jest to najlepszy sposób na jego zdobycie.

Jeśli Twój wybór soków zawiera cukier, powinieneś rozważyć przejście na inne płyny, takie jak rozwodnione herbaty owocowe lub po prostu zwykły woda z kranu.

Niektóre warzywa mają naturalny słodki smak bez zawartości cukru, np. miękko gotowana marchewka lub żółta papryka i niektóre rodzaje ziemniaków. Jeśli jej motorem jest słodycz, spróbuj przygotować się na takie potrawy. Staraj się podawać go na wiele różnych sposobów, np. gotowane / surowe (z wyjątkiem ziemniaków), pokrojone w kostkę / plastry / puree itp.

#4
  0
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-31 23:42:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mogę podać żadnych konkretnych wskazówek, ale wygląda na to, że (nie) nawyki żywieniowe Twojej córki są już mocno zakorzenione. Zwłaszcza, że ​​jest już na dolnym końcu tabeli wagi, nie wykluczałbym jakichś zaburzeń odżywiania.

Jeśli wykluczyłeś alergie (jak sugeruje gąsienica ), to Sugerowałbym skonsultowanie się z drugim pediatrą, szczególnie w przypadku odniesień do dietetyków dziecięcych.

dlaczego dwie odpowiedzi?
@repecmps, ponieważ są to dwie bardzo różne odpowiedzi.
ok, po prostu wydaje mi się dziwne, że muszę opublikować 2 odpowiedzi, kiedy możesz podać sugestie w tym samym poście. Ale jeśli jest to dozwolone, dlaczego nie.
@repecmps, dzieląc wyraźnie różne odpowiedzi w górę, pozwala innym użytkownikom lepiej głosować w górę / w dół. Jeśli opublikuję wszystko w jednej odpowiedzi, a Ty nie zgadzasz się z niektórymi, ale zgadzasz się z resztą, jak będziesz głosować?
#5
  0
Ayls Billones
2013-01-21 15:17:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój roczny i 11-miesięczny syn jest wybredny, więc jakoś mogę odnieść się do twojego problemu. Każde dziecko jest inne, więc naprawdę musisz znaleźć sposób na określenie, która strategia będzie dla niej odpowiednia, a która nie. Dobrze, jesteś bardzo cierpliwy, jeśli chodzi o tempo Twojego dziecka i rozumiesz jego potrzeby oraz jaką ilość pokarmu może przyjmować na co dzień. Naprawdę nie możesz jej zmusić do wzięcia więcej niż to, czego potrzebuje. Ale może zbadanie innych alternatywnych technik może pomóc jej zmienić jej zachowanie w stosunku do żywności. Możesz również spróbować rozważyć konsultację behawioralną z psychologiem dziecięcym, aby wiedzieć, jak zmienić jej zachowanie lub stosunek do jedzenia.

Po prostu upewnij się, że kiedy próbujesz różnych technik, musisz monitorować postępy swojego dziecka, na przykład używając kalkulatora centyla wzrostu lub wagi dziecka, aby wiedzieć, czy technika jest skuteczna, czy nie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...