Pytanie:
Jak mogę zachęcić mojego 2-latka do picia mleka z kubeczka niekapek?
Xaisoft
2011-09-08 21:34:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem tylu rzeczy. Mój 2-latek będzie pił wodę z filiżanki herbaty, pijąc, butelkę z dziobkiem lub słomką, ale jeśli spróbuję go nakłonić do picia mleka z czegokolwiek innego niż jego ukochane darmowe butelki (ze sutkami), odmawia i zatrzymuje rzucając go na podłogę. Wydaje mi się, że próbowałem wszystkiego oprócz kubków ze słomkami, ponieważ nie jestem pewien, czy to jest dobre przejście (sutek na słomkę).

Czy możesz wyjaśnić więcej, dlaczego nie chcesz używać kubków ze słomką? Być może przejście ze smoczka na słomkę na kubek niekapek ułatwiłoby przejście.
@Sarato - nie powiedziałem, że nie chcę używać kubków ze słomką. Po prostu nie byłam pewna, czy można ich użyć, czy żeby było jasne, czy Ty lub ktokolwiek inny używał ich z powodzeniem.
Użyliśmy kubków ze słomką i kubków niekapek z powodzeniem w przejściu, dobrze było je wymieszać, a jeśli znajdziesz takie, które są nieco ciasno dopasowane do słomki, nie dostaniesz zbyt wiele rozlania przy nieuniknionym podrzuceniu kubka.
Dwa odpowiedzi:
#1
+6
Marie Hendrix
2011-09-10 00:12:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako logopeda polecam kubki ze słomką zamiast kubków niekających! Kubki z ustami wymagają na ogół tych samych zdolności motorycznych jamy ustnej, jak picie ze sutka. Język znajduje się przed dziobkiem, co u niektórych dzieci jest bardziej niedojrzałe i może utrudniać rozwój bardziej dojrzałych wzorców połykania i mowy. Ponadto wylewki są większe i wymagają mniejszego napięcia warg niż słomka. Słomki ułatwiają trzymanie języka w ustach; dobra siła warg, języka i policzków oraz lepsza kontrola jamy ustnej i koordynacja. To wszystko jest warunkiem dojrzałego połykania i dobrej artykulacji.

Twoje dziecko może łatwo tolerować zmianę mleka z butelki na słomkowy kubek. Jeśli nie, możesz wprowadzić słomkowy kubek i sprawić, by wszystkie butelki zniknęły. Używanie butelek i smoczków przed upływem pierwszego roku życia sprzyja niedojrzałym wzorom połykania, osłabia siłę motoryczną jamy ustnej i prowadzi do zmian w ułożeniu zębów i kształcie twarzy, co negatywnie wpływa na przyszły rozwój mowy przynajmniej u niektórych dzieci.

Jeśli nie jesteś gotowy na radykalną zmianę, możesz spróbować rozcieńczyć mleko w butelce wodą i podać nierozcieńczone mleko w słomkowym kubku. Niektórym rodzicom udało się zastosować tę metodę.

#2
+4
Christine
2011-09-09 23:46:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zabieram go do sklepu i pozwalam mu wybrać kilka kubków na mleko: „Który kubek najlepiej pasuje do picia mleka?”. Następnie w domu daj mu opcję między filiżankami: „Czy chciałbyś mleko w czerwonej lub niebieskiej filiżance?”. Bardziej prawdopodobne jest, że pije mleko, jeśli ma jakąś kontrolę nad tym, z czego je pije.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...