Pytanie:
Jakie programy telewizyjne są zdrowe dla uczniów szkół podstawowych?
msh210
2011-07-14 02:33:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam dobrych programów telewizyjnych dla dziecka w wieku od siedmiu do ośmiu lat. Oczywiście „dobre” jest bardzo niejasne, więc podam kilka przykładów tego, co uważam za złe i chociaż wielu z was będzie się różnić i uzna je za dobre, byłbym wdzięczny za odłożenie tej opinii na bok i zajęcie się pytanie według mojego. :-)

Do niezbyt dobrych programów należą:

 • Powodzenia Charlie . Włączyłem go tylko raz i stwierdziłem, że odcinek (częściowo) dotyczył randek i postaci zwanej innym „gorącym Jake”. Zupełnie nieodpowiednie dla ośmiolatka. W rzeczywistości programy Disney Channel ogólnie nie są dobre AFAICT z tego samego powodu.
 • SpongeBob SquarePants . Poza kwestią wieku (jest na zbyt niskim "poziomie czytania", jeśli wolisz), zawiera on również wiele postaci, które obrażają się nawzajem. Ponownie, nieodpowiednie.
 • Oryginalna animacja The Pink Panther Show . Violent.

Do dobrych programów należą:

 • Andy Griffith Show , który jak dotąd o ile pamiętam, była to po prostu czysta zabawa. (Mogę jednak źle pamiętać. Nie widziałem tego od jakiegoś czasu.) Niestety, nie ma go tutaj.

Czy inni?

„bycie na” - czy masz na myśli programy telewizyjne, które obecnie pokazują, gdzie mieszkasz? Gdzie to jest? Pytania (i odpowiedzi) powinny być przydatne dla większości słuchaczy i powinny pozostać aktualne przez cały czas, więc ograniczenie do czasu i obszaru sprawia, że ​​pytanie jest nieco mniej przydatne.
@TorbenGB, dobra uwaga. Będę edytować.
Dzięki http://parenting.stackexchange.com/questions/73 odkryłem http://www.commonsensemedia.org/reviews/a-z/. Chociaż mogę nie zgadzać się ze wszystkimi wynikami, jest to świetne źródło.
re: Spongebob ... czy nie oglądałeś Looney Tunes jako dziecko?
@DA01, niewiele. Ale co ma wspólnego z tym pytaniem to, co zrobiłem jako dziecko?
I pamiętaj, mam nadzieję, że 7-8-latek jest na poziomie dojrzałości, aby zrozumieć różnicę między przemocą kreskówkową a najnowszym odcinkiem CSI.
@msh210 chodzi o to, że bajki dla dzieci nie są ani bardziej, ani mniej brutalne niż kiedyś. Jako rodzic masz pełną jurysdykcję co do tego, co pozwalasz im oglądać, ale możesz walczyć z obecnym zakazem kreskówek.
@DA01, oczywiście, przyznaję ci to.
Korzystaj z NetFlix, masz całą gamę starych i nowych programów oraz pełną kontrolę nad tym, kiedy chcesz / potrzebujesz, aby Twoje dzieci oglądały telewizję!
Pozwalam moim dzieciom oglądać telewizję, więc potraktuj moje stwierdzenie z przymrużeniem oka: „Każda minuta oglądania telewizji to czas stracony, nie ma„ dobrego ”ani„ zdrowego ”, tylko„ zły ”i„ naprawdę zły ””. Rzecz w tym, że oglądanie telewizji nie jest interaktywne i skłania konsumenta do zaakceptowania wszystkiego, co widzi lub słyszy. _Ale_ tylko za marnowanie czasu, telewizja jest idealna!
Pozwalam moim dzieciom oglądać Jerry'ego Springera, żeby nauczyły się bronić w walce.
dlaczego w ogóle muszą oglądać telewizję? (ktoś musiał to powiedzieć) kiedy byłem w tym wieku, tak naprawdę nie oglądałem telewizji, czytałem książki i bawiłem się na dworze.
Osiemnaście odpowiedzi:
#1
+11
kzh
2011-07-18 03:41:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wraz z synem oglądamy wiele filmów dokumentalnych, które są natychmiast dostępne w serwisie Netflix. W Internecie jest wiele witryn, w których można bezpłatnie oglądać filmy dokumentalne.

Dzieci nie muszą wypełniać głów śmieciami. Trzeba ich budować, aby nauczyć się szanować wiedzę, która pomoże im uczynić ten świat wielkim. Dorastałem, oglądając Discovery Channel, gdy byłem dzieckiem, ale teraz jest to głównie śmieci. Myślę, że PBS jest świetny. Zdobądź antenę, jeśli jej nie masz, większość stacji PBS będzie nadawać wiele kanałów na falach cyfrowych. Cokolwiek robisz, wzmacniaj jego pragnienie wiedzy i odkryć.

#2
+9
DA01
2011-07-19 02:18:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, czy telewizja dla dzieci jest bardziej przemocą niż 20/30 lat temu. Królik Bugs jest tak samo obraźliwy jak Spongebob. Różowa pantera jest tak „gwałtowna” jak Pora na przygodę. Różnica polega na tym, że jesteś teraz dorosły i po prostu widzisz rzeczy inaczej. A 40/50 lat temu było też wielu „kowbojów i Indian”.

To powiedziawszy, biorąc pod uwagę, że twój przykład tego, co jest akceptowalne, jest raczej wąski, powiedziałbym, że będziesz chciał trzymać się tego, co jest w PBS i być może kilku rzeczy typu Pogromcy mitów / Dirty Jobs. Jeśli chodzi o starsze klasyki, moje dzieci uwielbiają Get Smart.

Pamiętaj, że jeśli Twoje dzieci mają przyjaciół, będą oglądać Nickelodeon i Disney.

#3
+6
Cryst
2011-07-14 04:59:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy byłem dzieckiem, lubiłem:

Looney Tunes
Tom i Jerry

Zawsze są zabawni i zabawni. Inne opcje to:

Paddington Bear (bardzo uroczy, bardzo zabawny)
Charlie Chaplain? (Widziałem, że kiedy byłem dzieckiem, nie rozumiałem połowy rzeczy, które gadali , ale i tak podobały mi się jego wybryki)

Lub po prostu wypróbuj książki. Książki są znacznie lepsze. Pobudza i wzmacnia wyobraźnię. Sprawia, że ​​jest mądrzejszy.

Jeśli pytający uzna, że ​​* Różowa Pantera * jest zbyt gwałtowna, nie ma możliwości, aby * Tom i Jerry * byli do przyjęcia. Chociaż uwielbiam ten program, jest on wyjątkowo brutalny (jest oczywistą inspiracją dla * The Itchy and Scratchy Show *, karykatury skrajnej przemocy w programach dla dzieci z * The Simpsons *).
Co powiedział @Beofett. Jednak warto przyjrzeć się innym sugestiom (z szynki i boczku); dzięki. +1.
Tom i Jerry są uważani za agresywnych - to też jest nudne i denerwujące, odkąd byłem dzieckiem.
#4
+6
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-14 13:06:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z Hairy, że wszystko w telewizji jest zwykle zbyt gwałtowne lub dojrzałe, nawet jeśli jest skierowane do dzieci.

Rozważ wypożyczenie / zakup kolekcji filmów lub programów telewizyjnych na DVD, które uznasz za odpowiednie. Mam nadzieję, że dostępne będą starsze programy, takie jak The Muppet Show i Sesame Street .

+1. Muppet Show, świetny pomysł, dzięki. Ulica Sezamkowa może być jednak zbyt młoda na „poziomie czytania”.
Zgoda, Muppet Show jest niesamowity, poszukam tego w bibliotece.
#5
+6
Doug
2012-03-06 03:47:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bill Nye the Science Guy to wspaniały program i bardzo go polecam. Nasze dzieci absolutnie to uwielbiają.

#6
+5
user420
2011-07-14 17:15:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proponuję kanał Science Channel, jeśli go masz. Podczas gdy niektóre pokazy przyrody są świetne, niektóre zawierają dużo przemocy (drapieżnictwo) i inne dojrzałe motywy (śmierć, choroba, krycie, itp.), Więc będziesz musiał użyć swojej dyskrecji.

Mam znajomego, który ogląda How It's Made (wydaje się jednak, że cała witryna Science Channel nie działa, więc nie jestem pewien, czy to tylko chwilowe) dwóch synów, i wydaje się to być zarówno interesujące, jak i bezpieczne.

+1, dzięki, zajmiemy się tym. Nie dostaję Science Channel i bardziej myślałem o zabawnych programach, ale może te są wystarczająco zabawne ....
#7
+5
Knox
2011-07-14 17:48:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gorąco polecam Magiczny autobus . Niestety nie ma dla niego dobrych źródeł strumieniowych, ale płyty DVD są doskonałe. Pouczający, ciekawy i zabawny, każdy odcinek ogólnie koncentruje się na jakiejś dziedzinie nauki („Dinozaury”, „Układ Słoneczny”, „Grawitacja” itp.). Odcinki telewizyjne są oparte na doskonałej serii książek Joanny Cole. Myślę, że klasa jest dla uczniów pierwszej lub drugiej klasy. Nie zaszkodzi, że piosenka przewodnia jest autorstwa Little Richarda. Magiczny autobus szkolny na Wikipedii

+1, dzięki. „Poziom czytania” może być zbyt niski, ale podejrzewam, że możesz mieć rację, że starsze dziecko i tak będzie zainteresowane. Warte spróbowania.
#8
+5
MichaelF
2011-07-15 19:11:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z komentarzami na temat starych występów Hanny Barbera, kochałem Różową Panterę, Niedźwiedzia Yogi i innych, dorastając, nie miały na mnie większego wpływu, ale w porównaniu z niektórymi dzisiejszymi programami dla dzieci wydają się być bardziej agresywne. Trwa dużo zabawy z bronią i chociaż nie wydaje mi się to zbyt niepokojące, to w dzisiejszych czasach jest to inny świat, więc jestem surowy w niektórych programach. Są odcinki Różowej Pantery, które wydają się być raczej oswojone, bardziej podstępne niż przemoc, a niektóre z kolekcji programów, które mam, są w porządku, mój syn to lubi.

Z niektórymi odniosłem sukces:

 • Jak to jest zrobione, jest dobre, jak wspomniano wcześniej, jest interesujące i porusza się szybko, więc przykuwa uwagę mojego syna.
 • Pogromcy mitów, niektóre z tego, co robią, są zabawne i poruszają w niektórych miejscach wolno, ale eksplozje utrzymują zainteresowanie mojego syna, a ponieważ zawsze wspominają o bezpieczeństwie i nauce, myślę, że jest w porządku
 • Iron Chef / Food Channel, mój syn bardzo lubi pokazy gotowania, więc pozwalam mu oglądać takie, kiedy ma na niego nastrój
 • Thomas jest dobry, jeśli twój syn lubi pociągi, chociaż mój wydaje się oddalać od tego, tak jak zrobił to w przypadku Smoczych Ogonów i Sagwy; te podobne programy były dobre
 • Ulica Sezamkowa i Elmo są dobre, kiedy nie pozwalamy mu oglądać w telewizji, pozwalamy mu oglądać te, które pożyczyliśmy z biblioteki, możesz mieć dobry wybór (przynajmniej w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych nie wiem jak reszta świata)
 • Dora i Diego są dobrzy, Diego mówi teraz do mojego syna więcej niż przedtem
 • Kai -Lan, ponieważ mój syn jest w połowie Chińczykiem, ma trochę styczności z mandaryńskim i czasami lubi oglądać Kai-Lan
 • Niektóre starsze seriale, którym nie przeszkadzało, co jest w porządku, ponieważ przemoc jest minimalna i przyciąga uwagę chłopców - Thundarr the Barbarian, Thundercats, He-Man, a nawet Voltron (lub podobne pokazy robotów z lat 80-tych). W Stanach Zjednoczonych na karykatury powstałe w tym czasie duży wpływ miało to, że były wolne od krwi, nawet gdy ktoś umierał, było to rzadkie i rzadko pokazywano krew.

Mam podobne zastrzeżenia do programów takich jak SpongeBob, które wydają się być bardziej o grubiańskim niż cokolwiek innego, nawet te, takie jak Transformers, które lubiłem, gdy dorastałem, są teraz powiązane z produktami / zabawkami. Naprawdę ograniczamy oglądanie rzeczywistych programów telewizyjnych, to prawdziwa gratka, więc większość oglądanych to DVD lub programy w języku obcym, które naprawdę zawierają niewiele przemocy

+1 dla MythBusters! Ostrzegają przed niebezpiecznymi rzeczami, a nawet wyjaśniają fizykę / koncepcje stojące za tym, co się dzieje. Edukacja I zabawa!
#9
+5
Hairy
2011-07-14 12:54:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam 7-8 latka i będziesz zaskoczony tym, co chcą oglądać. Z radością przesiedzi dowolny program najmłodszych zegarków (Dora itp.), Ale kiedy będzie miała wybór, wybierze program przyrodniczy lub coś w rodzaju Czarodzieje z Waverley Place. Wolę zmierzyć się z trudnymi rozmowami z dziećmi w domu, obserwować z nimi, niż z alternatywami. Dla mnie problem polega na tym, że większość rzeczy jest w telewizji seksualna, a w telewizji dla dzieci jest tyle nieodpowiednich treści, że jedynym niezawodnym wyborem, jeśli chcesz tego uniknąć, jest brak telewizji.

Nie tak źle, ponieważ jest lato i staramy się trzymać ich z dala od domu w miłe dni, a wszystkie dzieciaki dużo czytają, ale nawet filmy dla dzieci mają teraz insynuacje dla dorosłych, a mądry dzieciak przejrzy to i zada pytania. Wiem, że ja tak mam.

Krótko mówiąc, nie wydaje mi się, żeby jak na ośmiolatka było wiele rzeczy, które uważam za dobre, które „zechcą” obejrzeć.

Prawdę mówiąc, telewizja dla dzieci jest o wiele bardziej moralistyczna niż wtedy, gdy byłem dzieckiem. Większość przedstawień będzie teraz miała na nie jakiś punkt widzenia, który nieuchronnie jest „dobry”.

Myślę, że to jedna z najtrudniejszych sytuacji, w jakich znajdują się obecnie rodzice, ponieważ wydaje się, że wszyscy chcą, aby dzieci dorastały szybciej niż my. Prowadzi to do nieodpowiednich treści w telewizji, radiu, książkach, czasopismach i wszystkim innym. Widziałeś ostatnio popowe wideo? Lady Gaga, Rhianna? To nie pojawiło się w telewizji, kiedy byłem dzieckiem, nie w ciągu dnia.

„Filmy dla dzieci mają teraz wszelkie insynuacje dla dorosłych” - interesująca obserwacja, ale myślę, że na wiele sposobów robi się to, aby dorośli byli zainteresowani zabraniem dzieci do kina. W przypadku małych dzieci większość tego i tak przechodzi przez głowy, do pewnego wieku nie mam z tym problemu.
@MichaelF do pewnego stopnia zgadzam się z tobą, ale bystre dziecko będzie wiedziało, że coś jest nie tak i rozwiąże to. Chodzi mi o to, że te insynuacje stają się coraz silniejsze i bystre dzieciaki je złapią. Jeden film, który mi umyka, sprawił, że moja żona i ja kuliliśmy się, czekając na nieuniknione pytanie. Myślę, że trzeba bardzo uważać, aby nie narażać ich na tego rodzaju zachowania. Tylko szybki trał wczoraj rano zobaczył różne rzeczy, które naprawdę uważam za nieodpowiednie.
A na marginesie, obserwowałem, jak moje dzieci kończą zabawę semestralną. Wszystkie osoby do 8 lat. Innuacja w tym była dość okropna. Na normalnym etapie przez 7 lat ściskałaś jej sztuczne cycki, żeby rozśmieszyć dorosłą publiczność (również przebrana za dziwkę). Nie jestem purytaninem, ale czasami trzeba się zastanawiać, dlaczego ludzie wyciskają dzieciństwo z dziecka
Możesz być pewien, że ktoś na tym zarabia. Jak powiedziałem, do pewnego wieku nie mam z tym problemu, ale tylko TY wiesz, jaki ten wiek jest dla twoich dzieci. Mój, wiem, że został mu może rok lub dwa na tego typu rzeczy, a potem będzie miał ograniczony dostęp do niektórych filmów z tego powodu. Bycie rodzicem to praca przez 24 godziny na dobę i nie jest to konkurs popularności. Musisz dokonywać wyborów, jeśli chcesz, aby Twoje dzieci dorastały tak, jak chcesz.
@michaelF - Zgadzam się z większością twoich opinii, ale czasami niestety nie masz takiego wyboru; Chodzenie do kina to mnóstwo filmów dla dzieci. Więc są wspaniali, niektórzy nie, niektórzy są trochę blisko, ale nie przekroczyli krawędzi. Więc jakie są opcje: bez kina? Byłem też bardzo zaskoczony szkolnym przedstawieniem. Bardzo zaskoczony i niezbyt zdenerwowany; seksualizacja dzieci powinna być przestępstwem, imho. Ale to inna kwestia.
#10
+5
balanced mama
2013-11-22 11:24:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie nie oglądamy dużo telewizji w moim domu (mieliśmy wyłączony kabel, ponieważ mój mąż i ja uważaliśmy, że większość naszych ulubionych programów jest dostępna w serwisie Netflix i nie przeszkadzało nam czekać sezon lub dwa i spóźnianie się - po co płacić, skoro nie musisz?)

Oznacza to, że nie mamy dostępu do wszystkich najnowszych rzeczy, ale dużo pożyczamy z biblioteki Billa Nye, obejrzyj Ciekawy George z małym facetem, którego oglądamy i często używamy Netflixa i YouTube'a (Netflix lub Hulu może mieć Andy Griffiths Show? - Jeśli nie, prawdopodobnie możesz go znaleźć na youtube lub w bibliotece).

Moja córka uwielbia historię, więc obejrzała wiele materiałów z BBC o różnych aspektach historii świata (chociaż wszystko przeglądam). KOCHA Liberty's Kids (o którym nikt inny nie wspominał), który jest kreskówką o rewolucji amerykańskiej - jest to historyczna fikcja, która czasami jest trochę zbyt dramatyczna pod względem efektów, ale przenosi pomysł na całość i wprowadza postacie historyczne , wydarzenia i miejsca.

Myślę, że Little House on the Prairie z Michaelem Landonem jest nadal w konsorcjum - w końcu to był świetny program, a jeśli już przeczytali jakąkolwiek książkę, może być szczególnie zabawne do obejrzenia.

Spodobały nam się również rzeczy oparte na Davidzie Macaulayu, takie jak „Castle” i „Cathedral”, ale szczególnie serial oparty na „The Way Things Work” z włochatymi mamutami ( Nawiasem mówiąc, musi mieć książkę do domowej biblioteki naukowej). Celem serii jest przewaga mechaniczna i różne proste maszyny.

Ostatnio dobrze się bawiliśmy oglądając serię „Jak Stany mają swoje kształty” na lekcjach geografii. Ten jest skierowany do dorosłych, ale większość odcinków, które widziałem, jest całkiem zdrowych i zabawnych, a tylko od czasu do czasu wrzucana jest rzecz, która powoduje, że pyta: „co?” (Na przykład musiałem wyjaśnić hrabstwa suche, a nie „mokre”. Zapytała: „dlaczego ludzie w barze przejmują się tym, czy w następnym hrabstwie pada dużo czy nie?” Oczywiście, oglądając programy przeznaczone dla dorosłych - nawet jeśli obejrzałem go, oglądamy razem, aby mogła zadawać takie pytania. Ponadto, ponieważ historia jest dużą częścią serialu, często wspomina się o wojnie (podobnie jak wojna domowa) i towarzyszącej jej przemocy, a mogą być pokazywane nawet małe fragmenty rekonstrukcji - ale ona uwielbia historię, więc jest to tylko coś, o czym mówiliśmy. Staram się jednak uważać, aby nie było to nieuzasadnione (często takie rzeczy są na kanale historii).

Powodzenia.

#11
+3
monsto
2012-03-06 21:15:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto kolejny powtarzający się głos na Discovery i Discovery Science Channel. Moje 10 8 6 lat oglądasz wszystko, od pogromców mitów po taksówkę gotówkową ... Idiota za granicą itp.

Głównym celem mojego postu jest potępienie stanu dzisiejszych programów dla dzieci.

 • SpongeBob to dzisiejsze wariaty. czasami jest to zabawne, czasami jest do bani.
 • Disney jest nastawiony na animacje dziewcząt i jest okropny. Moja 10-latka chce to obejrzeć, ale ZMUSZĘ ją, żeby zmieniła to na Discovery lub Animal Planet, a skończy się na tym, że będzie mówić „ooh! Dirty Jobs!” lub „I love Canine Cops!” czy cokolwiek.
 • Nick jest trochę młodszy, ale to równie okropne.
 • Cartoon Network jest najgorszy. wszystkie te programy z wyjątkiem Pora na przygodę odświeżyły bzdury do kreskówek. To naprawdę śmieszne.
 • Nick Jr., za młody na 8 lat.

Myślę, że to smutny stan rzeczy, że najlepszym wyborem na program dla dzieci jest nieukierunkowane, ogólne programy rodzinne w sieci niszowej. Możesz spróbować złapać w Internecie całe odcinki programów opartych na odkrywaniu.

#12
+2
user21179
2013-11-22 12:19:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To późna pora, ale jako sugestia uzupełniająca wszystkie inne posty. To jest pomysł na edukację z interesującymi:

Pokazy przyrodnicze.

Uwielbiamy oglądać filmy dokumentalne Davida Attenborough o dzikiej przyrodzie; Life Series. W rzeczywistości każdy dokument o dzikiej przyrodzie (choć możesz martwić się o zwierzęta polujące na zdobycz, jeśli chodzi o zdenerwowanie twojego syna).

Istnieje Deadly 60, który jest pokazem dzikiej przyrody i ocenia, jak śmiertelne są zwierzęta, i jest bardzo interesujący i zabawny.

Jest teraz inny program Bindi's Bootcamp, córka zmarłego Steve'a Irwina. Dzieci biorące udział w programie mają zabawne wyzwania i są edukacyjne.

Te programy są dostosowane do wieku, lubię je, moje nastoletnie dzieci lubią je i podobały im się również tego typu programy, gdy były młodsze. >

#13
+2
Marie Hendrix
2011-07-31 06:13:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czytanie Rainbow, sąsiedztwo pana Rogera i kapitana Kangura, jeśli możesz ich zlokalizować, prawdopodobnie spełni twoje kryteria.

#14
+2
JJones-Jr.
2012-10-06 13:21:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Youtube to wspaniała opcja. Możesz przeglądać witrynę, ręcznie wybierać programy, które wspierają Twoje cele dla Twojego dziecka i konfigurować listy odtwarzania. Cudowną rzeczą w playlistach jest to, że możesz kontrolować czas trwania programowania. W ten sposób możesz mieszać stare i nowe… amatorsko i profesjonalnie… bez ciągłych przerw handlowych wypełniających główki Twoich dzieci nowymi zabawkami i cukrowymi przekąskami, które musisz mieć.

#15
+2
Ossum's Mom
2013-11-23 11:56:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Być może wychodzę na prostą (dla tego tłumu!), ale powiem Fineasz i Ferb.

Tak, to jest na jednym z tych krwawych, komercyjnych kanałów (Disney?), a ty Będę musiał porozmawiać z dziećmi o okropnych stereotypach związanych z płcią, ale z tym wyjątkiem poziom inteligencji i humoru jest o rząd wielkości wyższy niż wszystko, co pamiętam z dzieciństwa. Nie oglądamy dużo telewizji w moim domu, ale moja córka odkryła to podczas przerzucania kanałów dwa lata temu u mamy. Wszedłem, żeby jej powiedzieć, żeby to wyłączyła, i zostałem uzależniony.

Nie powiedziałbym, że jest to dokładnie edukacyjne, ale wolne od insynuacji seksualnych (lub wszystko, co do tej pory widziałem), i niejednokrotnie zwracałem mojej córce, jak pozytywny i miły Fineasz jest nawet wtedy, gdy ludzie wyraźnie starają się być dla niego złośliwi. (Życzliwość i radość są wysoko na mojej liście wartości.) Większość żartów i odniesień do SF przeszła przez głowę mojej córki, kiedy zaczęła go oglądać, ale podobała jej się akcja i przygody. Teraz, gdy ma dziesięć lat i rozumie kilka żartów, oglądanie tego z nią jest jeszcze przyjemniejsze.

#16
+1
Mom23
2011-12-28 09:26:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam 7-letniego chłopca i 8-letnią dziewczynkę, więc znalezienie czegoś, co im się podoba, jest wyzwaniem. W końcu odniosłem sukces z The Cosby Show i The Brady Bunch. Powodzenia!

#17
  0
Dariusz
2013-11-22 10:50:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, co pamiętam z dzieciństwa, które teraz uważam za właściwe:

 • Laboratorium Dextera
 • Kapitan Tsubasa (świetne do promowania piłki nożnej)
 • Batman Beyond - świetny wybór dla chłopca
 • Tom i Jerry
 • Jaś Fasola (choć nie wszystkie dzieci lubią humor)
 • Ed, Edd'n'Eddy - zaskakująco sprytny na swój sposób
 • SeaQuest

A także z nowoczesnych toons:

 • Star Wars Clone Wars
Dzięki. Zupełnie nie znam ([Batman] (http://chat.stackexchange.com/transcript/468?m=8617748#8617748)) większości tych programów, ale wydaje mi się, że pamiętam (z własnego dzieciństwa), że Tom a Jerry jest bardzo brutalny.
#18
  0
dsollen
2018-09-19 02:50:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zależy to od tego, jak chcesz uważać za „dobre”, ale osobiście chciałbym zobaczyć więcej dzieci oglądających Steven Universe.

Jeśli Twoja definicja „dobrego” oznacza „bezpieczny”, bez dotykania cokolwiek potencjalnie złożonego i ogólnie próbuje chronić dziecko przed tematami „dla dorosłych”, to prawdopodobnie nie spodoba ci się program. Jeśli jednak Twoja definicja „dobra” oznacza uczenie dzieci radzenia sobie ze złożonymi tematami w pozytywny sposób oraz nauczanie pozytywnych poglądów i przekonań, to nie mogę wystarczająco mocno polecić Steven Universe.

Część, w której może nie podobać się to, że zaczyna się jako pokaz w stylu potwora tygodnia, więc zdecydowanie jest akcja i walka. Możesz słusznie narzekać na przemoc, chociaż natura ciała Klejnotu oznacza, że ​​przemoc niekoniecznie prowadzi do prawdziwej krzywdy (ponieważ ich zewnętrzne ciało można `` wykuwać '' bez powodowania rzeczywistej szkody dla samego klejnotu). Program porusza jednak złożoność przemocy, a główny bohater nienawidzi widzieć, jak ktoś jest krzywdzony, i stanowi silny przekaz dotyczący nauki rozumienia, komunikowania się i potencjalnie wybaczania przeciwnikom. Zdecydowanie powiedziałbym, że uważam, że robi dobrą robotę, pokazując negatywy użycia siły i usiłuje ubóstwiać przemoc; pomimo tego, że walka jest zdecydowanie częścią historii. Ponieważ twoje dzieci i tak będą oglądać programy z większą przemocą, myślę, że lepiej zacząć od takiego, który omówi to realistycznie i szczerze, niż po prostu go ubóstwiać.

Co do pozytywów, czuję, że to pokazuje ogromna liczba dobrych wiadomości i porusza złożone tematy, które zwykle nie są przedstawiane w programach dla dzieci.

Serial świetnie pokazuje złożone niestereotypowe postacie. Zrywa ze standardowymi stereotypami dotyczącymi płci / rasy / seksualności, a nawet odnosi się do alegorii, uprzedzeń rasowych i tego, jak bardzo są one złe. Nie wydaje mi się, żeby jakiekolwiek dzieciaki, które kiedykolwiek widziałem, lepiej radziły sobie z zachęcaniem ludzi do akceptowania innych takimi, jakimi są, bez zachęcania lub utrwalania, nawet nieumyślnie, jakichkolwiek standardowych uprzedzeń związanych z rasą / płcią / seksualnością.

Porusza również wiele złożonych tematów, z których wiele rzadko jest poruszanych w programach dla dzieci. Obejmuje takie tematy, jak poczucie nieadekwatności lub niespełnienia standardów; wyraża ubolewanie z powodu błędów popełnionych w przeszłości i trudności w wychodzeniu z traumatycznych doświadczeń; zdrowe i niezdrowe relacje oraz potrzeba komunikacji, zrozumienia i zgody w związku; zaakceptowanie swojego idola może być błędne, ale nadal warte szacunku; i jak wspomniałem współczucie & empatia dla innych, nawet tych, którzy mogą działać sprzecznie z Twoimi celami; wraz z wieloma bardziej złożonymi, ale ważnymi tematami. Robi to w na tyle subtelny sposób, że dziecko prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z potencjalnej złożoności tematu, ale nadal może się z niego uczyć i czerpać z tego korzyści.

Osobiście chciałbym, aby więcej dzieci oglądało przedstawienie wszystkich subtelnych, ale złożonych tematów, którymi udaje się zająć i którymi pomaga dzieciom; i za to, jak dobrze jest to sprzeczne ze standardowymi stereotypami, tak powszechnymi w programach dla dzieci. Jedną rzeczą, przed którą chciałbym was ostrzec, jest to, że tak naprawdę złożone tematy nie zaczynają się aż do końca pierwszego sezonu (potrzeba czasu, aby zbudować świat i postaci, zanim zanurzymy się w nie). Więc jeśli zdecydujesz się to rozważyć, nie poddawaj się, nie widzisz bardziej złożonych dyskusji, które mają miejsce we wczesnych odcinkach, one nadejdą.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...