Pytanie:
Czego powinniśmy nauczyć nasze dzieci o brutalnych atakach, takich jak te w Norwegii z 22.07.11?
Paul Cline
2011-07-25 21:08:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zacznę od wszystkich wyrazy współczucia ofiarom, ocalałym i ich rodzinom oraz mieszkańcom Norwegii.

Jestem smutny i zły i głęboko czuję, że nie mogę ochronić mojej rodziny przed okrucieństwem. Czuję się bezsilny. Co mogę zrobić?

  1. Dzieci nie mogą uniknąć dowiedzenia się o tych wydarzeniach. Jak możemy wytłumaczyć dzieciom takie straszne czyny w sposób, który nie wyrządza im krzywdy?
  2. Co możemy zrobić, aby poinstruować dzieci, aby radziły sobie w takiej sytuacji, jeśli kiedykolwiek się w niej znajdą?
„3.” nie jest tematem dla tej witryny. Pierwsze dwa są dobre.
Uzgodniono 3. Będę edytować po tym, jak inni się zważą.
Zgoda 3 jest poza tematem, chociaż pytanie nr 1 wydaje mi się pytaniem dotyczącym drugiej wojny światowej - http://parenting.stackexchange.com/questions/1457/how-to-explain-world-war-ii-to-young-children . # 2 Nie jestem pewien, to trudne, ponieważ prawdopodobnie nie jest pouczające ćwiczenie dzieci w takich rzeczach. Próbować powiedzieć im, że są bezpieczni, to jedno, a uczenie ich, jak być jak Alyssa Milano w „Commando”, to co innego.
Usunięta część 3.
Nadal odpowiedziałbym na nr 1 w ten sam sposób, w jaki odpowiedziałem http://parenting.stackexchange.com/questions/1457/how-to-explain-world-war-ii-to-young-children - wiesz, z czym mogą sobie radzić Twoje dzieci więc odpowiedz odpowiednio.
Dwa odpowiedzi:
#1
+7
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-26 14:56:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ad 1)

Duńska gazeta ma artykuł z psychologiem dziecięcym, z którego spróbuję wydobyć esencję. (Myślę, że Tłumacz Google może dać tłumaczenie, ale wynik jest blokowany w mojej sieci.)

  • Nawet najmniejsze dzieci mogą poczuć, że coś Ci przeszkadza, nawet jeśli doświadczają tego tylko z drugiej ręki, przefiltrowani i podzieleni.
  • Rodzice małych dzieci (przedszkolaków) muszą pokazać, że mają ich przy sobie, że wiedzą, co jest dobre, a co złe, że oni mają kontrolę.
  • Jednym ze sposobów na przejęcie kontroli jest chwycenie pilota telewizora. Nie bój się powiedzieć, że to okropne, nie powinieneś tego oglądać .
  • Miej oko na to, w co grają. Dzieci wyrażają siebie poprzez zabawę, interakcję z innymi i kreatywność. Jeśli zaczną integrować elementy tragedii, włączają się i (po kryjomu) kierują sztukę na coś innego.
  • Nie zaprzeczaj faktom. Stało się coś strasznego. Ale udziel krótkich odpowiedzi, które zamykają problem. Powiedz to jak nagłówek gazety, który pomija wszelkie szczegóły, które mogą podsycać ich fantazję i strach. Szczegóły często nie są potrzebne.

Artykuł prowadzi do innej norweskiej witryny ( tłumaczenie Google tutaj).

reklama 2)

Nie możesz w znaczący sposób przygotować się na akty terroryzmu.

Możesz przygotować się na przewidywalne zagrożenia, takie jak prześladowcy na podwórku szkolnym lub prześladowcy.

  • Nie bądź bohaterem, po prostu chroń siebie.
  • Wykorzystaj swój trening [sztuki walki lub cokolwiek lubisz] do obrony / ochrony / ukrycia się.
  • Nie narażaj się na sytuacje, które w oczywisty sposób mogą stać się niebezpieczne (np. presja rówieśników podczas skakania z mostów itp.).
#2
+1
Nikita Barsukov
2011-07-26 00:37:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli Twoje dziecko potrzebuje wyjaśnienia takich rzeczy, zakładam, że zacznie narażać się na złe rzeczy, które dzieją się w prawdziwym świecie. Skupiłbym się na tym, by zrozumiał, że czasami ludzie robią złe rzeczy. Jeśli Twoje dziecko jest nastolatkiem, wolałbym omówić ten wypadek, a nie go wyjaśniać, ponieważ jego osobowość jest już rozwinięta.

Jeśli chodzi o sposoby radzenia sobie z gwałtownymi sytuacjami, sugerowałbym wciągnięcie dziecka w trochę sekcji sztuk walki.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...