Pytanie:
Jakie zabawki są ulubionymi zabawkami dziecka i dlaczego?
blunders
2011-10-07 19:48:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakiś czas temu usłyszałem odpowiedź na to pytanie i uważam, że to prawda - chociaż domyślam się, że nie jest ona oparta na żadnych prawdziwych badaniach. Odpowiedź jest taka, że ​​każda zabawka, która tworzy pomost między nimi a ich rodzicami, jest zabawką, którą lubią najbardziej. Jakieś przemyślenia?

Nie wiem, czy zgadzam się z odpowiedzią „pomost do rodziców”, chociaż w niektórych przypadkach widziałem, że to prawda. Jednak bardzo podoba mi się to pytanie. Bardzo chciałbym zobaczyć odpowiedzi, które są dobrze przywołane / zbadane, i planuję dodać nagrodę, gdy to pytanie będzie kwalifikowalne (za 2 dni).
Myślę, że „musisz trochę bardziej zdefiniować„ ulubioną zabawkę ”. ** Każda nowa zabawka ** to ulubiona zabawka (przynajmniej od jakiegoś czasu) :-) Czy masz na myśli ulubione zabawki od dawna?
Znalazłem [ten artykuł] (http://betterkidcare.psu.edu/TIPS/Tips412.pdf), który zawiera kilka naprawdę przydatnych kategorii.
Osiem odpowiedzi:
#1
+12
BBM
2011-10-07 23:16:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, z mojego doświadczenia wynika, że ​​każda nowa zabawka jest ulubioną zabawką.

Interesujące pytanie brzmi: jak długo ?

Wiele rzeczy i zabawek jest interesujących tylko przez krótki czas, a inne będą używane wielokrotnie. Im są bardziej elastyczne (jak opisuje Sarato w swojej odpowiedzi Jakie zabawki są ulubionymi zabawkami dziecka i dlaczego?), tym dłużej wytrzymają - np. sol. Duplo, Lego, klocki lub drewniana kolejka, której za każdym razem można wykorzystać w inny sposób.

Z mojego doświadczenia (z prawie 4-letnim chłopcem) powiedziałbym, że cechy sprawiają, że zabawka jest szczególnie interesująca dla (naszego) dziecka:

 • jeśli cokolwiek porusza się (ręcznie lub automatycznie), np. sol. koparka z działającą łopatą, wszelkiego rodzaju pojazdy, wóz strażacki z drabiną, którą można obracać lub przechylać, ...
 • czy potrafią wydawać dźwięk (zabawki elektroniczne lub instrument muzyczny)
 • jeśli ma silnik (elektryczny, sterowany radiowo itp.) i może się poruszać samodzielnie
 • , jeśli imituje prawdziwe przedmioty , z których mogą korzystać tylko osoby dorosłe (narzędzia, samochody, komputery, ...)
 • jeśli budzi to zainteresowanie dziecka (wóz strażacki, radiowóz , statek, narzędzia, pluszowe zwierzęta ...)
 • jeśli ma to związek z wodą (np. systemy kanałów wodnych)

Zabawki, których nasz synek używa najczęściej (w domu, nie wiemy dokładnie, czym się zajmuje w przedszkolu) to w tej chwili

 • jego drewniana kolejka i
 • duplo klocki (z ludźmi, zwierzętami, pojazdami, ...)
  EDYCJA: teraz LEGO lub Baufix (drewniane części z otworami, które można skręcić drewnianymi śrubami)
 • odtwarzacz kaset / li>
 • i rękodzieło (nożyczki, papier, akwarele, ...)
 • i ma kilka ulubionych pluszaków
Prawdą jest, że każda nowa zabawka jest bardzo zabawna przez pierwsze kilka dni, a potem słabnie. Słuszne uwagi!
Moja 14-miesięczna córka uwielbia włączać i wyłączać stereo ... właściwie wszystko, co ma przycisk, który ma natychmiastową / dostrzegalną reakcję (muzyka, światło itp.), Staje się ulubionym ... zawsze idzie z powrotem do obiektu i naciska przycisk.
#2
+10
Sarato
2011-10-07 22:45:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podobało mi się to, co powiedział Beofett w wątku Ile zabawek to wystarcza / za dużo. Zasugerował, że najlepsze zabawki to zabawki, z których można tworzyć różne rzeczy (kredki, klocki Lego itp.). Odnosiło się to do mojego brata i mnie, gdy dorastaliśmy - podczas gdy bawiłem się moim łatwym piekarnikiem tylko przez kilka miesięcy, bawiliśmy się naszym zestawem bloków i klockami przez wiele lat, nie nudząc się nimi.

+1 LEGO i materiały artystyczne zajmowały mnie, gdy byłem w domu. Jest też K'NEX i Erector / Meccano, których można używać do tworzenia wszelkiego rodzaju pół-przydatnych widżetów.
#3
+5
user3143
2011-10-07 21:33:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na podstawie licznych obserwacji: często ulubionymi zabawkami wielu dzieci są rzeczy, które mogą służyć jako pojemniki - od standardowego „pudełka kartonowego od zabawki” po różne pudełka / butelki / torby / itp ...

+1 @DVK: Jakieś pomysły dlaczego? Zgadnij, że odpowiedzi przypominają mi o wszystkich torbach, pojemnikach itp., Ostrzegając, że to nie zabawki; co oznacza, że ​​dzieci muszą używać ich jako zabawek.
Myślę, że pojemniki są tak interesujące, ponieważ umożliwiają „interakcję” między przedmiotami. Można je wkładać i wyjmować, przewozić - ciekawie są też ciężarówki lub inne pojazdy "przewożące", bo dziecko może coś załadować, przywieźć gdzie indziej i załadować, jeśli tam jest ...
Kontenery umożliwiają dzieciom odgrywanie ról i działanie - mniej więcej sedno tego, czym jest zabawa.
Poza tym naśladują dorosłych. Na przykład. „weź plecak jak tato i idź do pracy”, „włóż rzeczy do pudełka, żeby je uporządkować”, „to jest mój portfel” itd.
Ta książka ładnie ilustruje ten punkt. Not A Box http://www.amazon.com/Not-Board-Book-Antoinette-Portis/dp/0061994421
+1 Eric Kibbee: Zgadzam się, autor również ładnej książki zatytułowanej „Not a Stick”.
#4
+5
Erin
2011-10-13 04:03:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ulubione będą różne u różnych dzieci, również zmieniając się wraz z etapami rozwoju. Ulubionym miejscem większości niemowląt i małych dzieci są rzeczy z twarzami. Może to być wszystko, od lustra, przez wypchane zwierzę, po lalkę. Powodem, dla którego jest to ogólnie preferowana zabawka dla małych dzieci, jest to, że lubią patrzeć na twarze rodziców, więc jest im znana. W przypadku niektórych dzieci może się to nigdy nie zmienić. Głównym celem zabawy z małymi dziećmi i młodymi dziećmi w wieku szkolnym jest odkrywanie ról i szybkie poszukiwanie kreatywnych zabaw naśladujących dorosłych w ich życiu lub rzeczy, które widzieli w telewizji. Jeśli zobaczą, jak mama gotuje codziennie, będą chcieli, aby zabawki to naśladowały, podobnie, jeśli ktoś często używa narzędzi itp. Moim ulubionym 2-letnim siostrzeńcem jest Swiffer z usuniętą częścią rączki - pomaga codziennie odkurzać podłogi z nim i będzie to robić godzinami. Zastanawiam się, czy tak naprawdę chodzi o pytanie, jaka jest najbardziej „popularna” lub popularna ulubiona zabawka, ponieważ jest to stosunkowo indywidualna sprawa.

+1 @Erin: Zamysł pytań „wydaje się być ulubionym dzieckiem” obejmuje takie czynniki, jak status / popularność zabawki, ale ostatecznie podjęto próbę ustalenia, jakie czynniki wpływają na to, że zabawka staje się dobrze znana dziecku i dlaczego.
#5
+4
blunders
2011-10-11 05:19:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powody, dla których dziecko wybiera zabawkę, może obejmować:

 • Status zabawki: czy zabawka jest powszechnie rozpoznawana, szanowana i zapamiętane - jest bardziej prawdopodobne, że zostanie „naturalnie wybrane”.
 • Długowieczność pokoleniowa: chociaż dziecko może wpływać na zakup zabawek dorosłych, w większości przypadków zabawki kupują dorośli, a dorośli są bardziej skłonni do kupowania zabawek, z którymi mają związek emocjonalny, wynika z tego badania 3000 dorosłych, przeprowadzonego przez czołowy serwis informacyjny o zabawkach Toyology.
 • Trwałość: jeśli zabawka nie jest trwała, jest mniej prawdopodobne, że stanie się bardzo znajoma dziecku.
 • Odkrycie: jeśli zabawka sprzyja nauce i kreatywności, bardziej prawdopodobna jest więź emocjonalna między dzieckiem a zabawką.
 • Innowacje: Jeśli zabawka głęboko zmienia sposób, w jaki dziecko się bawi; na przykład systemy do gier całkowicie zmieniły świat zabawek.
 • „Lubię dorosłych”: dzieci lubią udawać dorosłych, na przykład: opieka nad dziećmi, strzelanie z broni, budowanie, gotowanie i prowadzenie samochodu.
 • Przenośność: im więcej miejsc dziecko może używać zabawki, tym większe jest prawdopodobieństwo, że z niej skorzysta i im więcej czasu spędza z zabawką, tym bardziej prawdopodobne ma być ich ulubionym.

Jeśli szukasz przeżycia z przeszłości, możesz zajrzeć do National Toy Hall of Fame's „List of Inducted Toys”: Atari 2600, Baby Lalka, Piłka, Barbie, Rower, Duże koło, Kraina cukierków, Pudełko kartonowe, Warcaby, Kredki Crayola, Duncan Yo-Yo, Piekarnik Easy-Bake, Erector Set, Wytrawianie szkicu, Frisbee, Gra Życia Joe, Hula Hoop, Jack-in-the-Box, Jacks, Puzzle, Jump Rope, Kite, Lego, Lincoln Logs, Lionel Trains, Marbles, Monopoly, Mr. Potato Head, Nintendo Game Boy, Play-Doh, Karty do gry , Radio Flyer Wagon, Raggedy Ann i Andy, Rocking Horse, Roller Skates, Scrabble, Silly Putty, Deskorolka, Slinky, Stick, Teddy Bear, Tinkertoy, Tonka Trucks i View-Master.

(Tak, to jest moje pytanie, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się temu pytaniu pomyślałem, że podzielę się tym, co znalazłem).

Śmiałem się, widząc, że „kij” i „piłka” zostały wprowadzone (i ostatnio też!), Ale po przeczytaniu uzasadnień na stronie ma to sens.
Wiem, że jest to odpowiedź na twoje własne pytanie i nie jest to najwyższa liczba głosów, ale przyznaję ci nagrodę z dwóch powodów: podajesz najlepszą listę * cech * zabawki, która prawdopodobnie zaowocuje staje się ulubionym, a informacje zawarte w National Toy Hall of Fame dają wspaniały zestaw konkretnych przykładów, które będą pomocne dla wszystkich zainteresowanych tym tematem.
+1 @Beofett: Wow, dziękuję! Jeśli istnieje sposób, w jaki można poprawić odpowiedź, nie krępuj się edytować jej bezpośrednio lub udowodnić opinię, a ja spróbuję zająć się każdą kwestią, którą możesz mieć. Do Twojej wiadomości, zdecydowałem się wybrać odpowiedź na podstawie Twojego wyboru, ponieważ uważałem, że to niesamowite, że zdecydowałeś się zasponsorować pytanie. Twoje zdrowie!
#6
+1
Bryce
2012-12-27 14:22:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rutynowo „obracamy” wybór zabawek w pokoju zabaw, zarówno po to, aby ograniczyć ich liczbę, jak i po to, aby po ponownym wprowadzeniu zabawek uzyskać efekt nowej zabawy! .

Moje dzieci mają 1,5 i 3 lata. Zazwyczaj bez względu na to, czym jedno dziecko się bawi, drugie chce. Więc ich gusta w zabawkach całkowicie się pokrywają. Nie ma nawet znaczenia, że ​​jeden jest chłopcem, a drugi dziewczynką; chłopiec przejął całkowitą własność nowej laleczki mojej córki, a córka lubi sortować klocki Duplo.

Biorąc pod uwagę ich wiek, zabawki, które mają tendencję do obracania na zewnątrz , obejmują zabawki, które można łatwo uzbroić (np. „młotki”, „kije”, „piłki baseballowe” i „pojazdy”). Wszystkie te przenoszą się do garażu (i są dostępne w garażu ojciec-syn).

Mamy też kilka „gier” dostępnych na żądanie, które są odkładane, ale można z nich korzystać pod nadzorem osoby dorosłej: Graj doh, kredki, kredki, farby, puzzle, gry i zestaw elektroniki dla dzieci. Wszystkie są popularne, ale do tej pory używane rzadko.

Kilka zabawek stało się standardami. Nigdy nie są wymieniani, ponieważ często się nimi bawią i rzadko są „kłopotami”. To są te, które uznałbym za wszechobecne, od dawna „ulubione”, które są ciągnięte raz po raz i które sprzątamy i odkładamy co wieczór:

 • Książki kartonowe . Duży kosz z książkami, które mogą wyrzucić, posortować itp.
 • Elektroniczny „laptop” z otwieraną i zamykaną pokrywą i mnóstwem przycisków.
 • Bloki Duplo. Podzielony na kilka pojemników; gramy tylko z 1-2 pojemnikami na raz. Zwykle pojemnik „Duplo ludzie i zwierzęta”.
 • Drewniane klocki. Proste, ale nigdy nie wychodzące z mody!
 • Układanie pierścieni
 • Miękkie gumowe / puszyste / plastikowe kulki.
 • Małe pomarańczowe plastikowe stożki. Tylko 3 dolary za 4; kto wie, że mają taki potencjał do zabawy!
 • Nylonowy namiot do zabawy

Nie wspomniano, ale być może nawet ważniejsze są plastikowe pojemniki, których używamy do przechowywania i organizowania tych wszystkich. Często dzieciaki wyrzucają zabawki z pojemników i bawią się nimi! Będą stać na koszach, siadać w nich, wkładać do nich rzeczy, używać ich jako „kosiarek do trawy”, używać pokryw jako nietoperzy do uderzania piłek, nosić je jako czapki itd.

Rzeczywiście, muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o rzeczywisty czas zabawy, dzieci bawią się mniej swoimi zabawkami, a więcej innymi typowymi przedmiotami gospodarstwa domowego: Wyżej wymienione pojemniki; zdalne sterowanie; koce i poduszki z kanap; kanapy; wszelkie taborety, krzesła lub ruchome meble; serwetki; pokrywki do garnków; zabawki dla kotów; szpatułki (OGROMNY ulubiony!); gumki; kosze na pranie; wszystko ze stojaka na czasopisma (podarte na strzępy); telefon; laptopy; miotły i części odkurzające; pranie; itd.

Co dziwne, wszystko, co w dziwny sposób wrzuciliśmy do naszego kosza, kończy się na idealnej zabawce. Oczywiście myjemy wszystko, zanim wyrzucimy je do kosza na śmieci, więc na początku nie przeszkadzało nam to, że wyrzucają je i rozrzucają po kuchni kartony z jajami, kartonowe i plastikowe pojemniki, ale jest to tak spójne, że ostatecznie musieliśmy po prostu postawić kosz na śmieci na blacie, aby nie mogli się do niego dostać i musieli trzymać się własnych zabawek. Ale podarowanie im dziwnej tekturowej rolki papieru, plastikowego pojemnika na przekąski lub kartonu z jajkami może zapewnić im wieczorną aktywność. Idź, spróbuj.

#7
  0
Ayls Billones
2012-12-14 11:06:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z BBM, że dla dziecka każda nowa zabawka staje się jego ulubioną zabawką. To jest ta sama obserwacja, którą widzę w przypadku mojego dziecka. Ale staram się też dać mu zabawki rozwojowe, które pomogą lub pomogą mu w nauce. Kupuję książki, media i zabawki, które pomogłyby mu poprawić słownictwo, znajomość słów i tak dalej, aby mógł łatwo się uczyć. W domu staramy się też grać w Scrabble i czytać książki, żeby mógł dostrzec nasze zainteresowanie, żeby w pewnym sensie na niego wpłynąć. Znałby rodzaje gier, w które gramy. Istnieją nawet tablice do scrabble stworzone specjalnie dla dzieci, które mogą pomóc im uczyć się słów w zabawny sposób.

#8
  0
Skola Toys
2017-12-02 23:45:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ulubione zabawki dziecka mogą się różnić w zależności od wieku. Podstawowym celem każdej zabawki dla małych dzieci jest zaangażowanie ich i stworzenie dla nich wartości. Zabawka staje się ulubiona dla dziecka, gdy jest nią zajęta przez dłuższy czas. Czuje się niezależny i samodzielnie podejmuje decyzje. Zabawka, która pozwala dziecku wykorzystać swoją kreatywność, staje się faworytem na parceli.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...