Pytanie:
Czy podobnie brzmiące imiona to dobry wybór dla rodzeństwa?
Parent
2011-08-17 05:36:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Decydujemy się na imię dla naszego nowo narodzonego syna i chcieliśmy uzyskać opinię na temat tego, czy Ava i Evan to zbyt bliskie imiona dla rodzeństwa, ponieważ jest to możliwy wybór.

Czy uważasz, że te imiona są zbyt podobne?

Jakie są zalety i wady nadawania rodzeństwu podobnie brzmiących imion?

Witaj Rodzice! Zmodyfikowałem Twoje pytanie, aby uzyskać [mniej subiektywnych odpowiedzi, które są bardziej przydatne dla innych] (http://blog.stackoverflow.com/2010/09/good-subjective-bad-subjective/). Zapraszam do dalszej edycji pytania.
Ale teraz Boone udzielił odpowiedzi na moje pytanie
Jeśli podoba Ci się pomysł połączenia ich w jakiś sposób bez powodowania zamieszania, możesz nadać im bardzo podobne drugie imiona.
Cztery odpowiedzi:
#1
+8
Torben Gundtofte-Bruun
2011-08-17 11:18:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Będąc bliźniakiem, głęboko doceniam to, że moje imię wyraźnie różni się od imienia mojego bliźniaka. Oto kilka aspektów, które przychodzą mi do głowy. Wybierz podobnie brzmiące nazwy, jeśli chcesz te aspekty; unikaj podobnie brzmiących nazw, jeśli tego nie robisz:

Zalety podobnie brzmiących nazw

  • można łatwiej powiedzieć szybko, tj. wypływają naturalnie z języka.
  • podkreśl, że należą do siebie, są zbiorem, należą do tej samej rodziny.

Wady podobnych- brzmiące imiona

  • ryzyko dokuczania.
  • ryzyko poczucia się mniej wyrazistym, trudniej zdefiniować siebie bez odwoływania się do rodzeństwa.

Mogę dodać więcej punktorów do którejkolwiek z list, gdy pomyślę o więcej.

Napisanie tej odpowiedzi sprawia, że ​​myślę, że moglibyśmy również zadać pytanie o ogólne czynniki, które można wziąć pod uwagę, próbując wymyślić imiona dla dzieci - ale to nie ma związku z tym pytaniem.

Ponadto, jeśli jako rodzic, powiedzmy, * krzyczysz po całym domu * w imieniu jednego ze swoich dzieci, rymowane lub podobne imiona mogą przynieść odwrotny skutek; obaj mogli wyjść z zamieszania, ale żadne z nich nie mogło nadejść, ponieważ… myśleli, że to drugie.
Rzeczy używane do drażnienia, takie jak imiona, są zawsze tylko wymówkami, a nie rzeczywistymi przyczynami.
Tak, @Lennart, ale jeśli dzwonisz do swoich dzieci, np. Bozo i Bimbo to nie pomagacie. Więc nie pogarszaj tego; nie wybieraj nazw, z którymi łatwo się drażni.
@Torben: Jestem prawie pewien, że te imiona byłyby używane do drażnienia, nawet gdyby w ogóle nie mieli rodzeństwa. :-)
#2
+4
Lennart Regebro
2011-08-17 20:57:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wspominali inni, podobne brzmiące nazwy mogą być mylące. Ale to nie znaczy, że nie możesz mieć podobnych / pokrewnych imion.

Na przykład mój przyjaciel o imieniu John miał siostrę o imieniu Jenny. Nie ma ryzyka pomyłki, ale „John and Jenny” brzmi dobrze i otrzymujesz korzyści, o których wspomniał Torben.

Więc zamiast podobnego brzmienia, wolałbym wybrać podobne aliteracje lub coś takiego.

Jedną z wad do rozważenia jest to, że będą miały ten sam inicjał i dlatego mogą być nie do odróżnienia jak np. „J. Smith”. W późniejszym życiu może to być irytujące, gdy rodzeństwo lub rodzic otworzy Twój wpis.
#3
+2
BBM
2011-08-17 19:26:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proponuję wybrać inaczej brzmiące imiona dla rodzeństwa, a zwłaszcza dla bliźniaków, ponieważ pozwala to uniknąć nieporozumień, gdy chcesz zadzwonić do jednego z nich.

E. sol. w przedszkolu naszego synka są bliźniaki, które mają na imię Ozan i Różan, co jest bardzo urocze, ale IMHO jest zagmatwane dla innych osób (kto jest kim?), a ponieważ imiona brzmią niezwykle podobnie, trudno też jednoznacznie nazwać jedno z nich .

#4
+2
balanced mama
2012-11-19 08:09:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiesz, w tej chwili i tak będziecie czasem nazywać ich imionami. Jestem trzy lata starsza od mojej siostry, ale mama zawsze zwracała się do mnie swoim imieniem i odwrotnie, jeśli była zdenerwowana, w pośpiechu itp. Moja Babcia nawet raz nazwała mnie imieniem dawnego psa mojego taty. Idź z nazwami, które naprawdę lubisz i nie martw się, że będą mylące. I tak pomieszasz ich imiona i - będziesz ich często używać, więc lepiej polub ich nazwy.

to brzmi jak najbardziej :-) Nazwałam swoje dzieci imionami ich rodzeństwa, imionami zwierzaków, nawet imieniem mojego najmłodszego brata :-)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...