Pytanie:
W jakie gry można grać z nastolatkami w samochodzie?
zompz
2011-07-27 23:51:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W nadchodzącym miesiącu będę podróżować samochodem z dwójką dzieci w wieku 15 i 18 lat i chciałbym zagrać z nimi w kilka gier w samochodzie.

Znam grę, w której szuka się różnych tablic rejestracyjnych i grę z alfabetem, w której przegląda się alfabet, patrząc na znaki drogowe i tym podobne. Słyszałem o innych grach, które zawierają coś, co nazywa się „duch”? gdzie każda osoba wypowiada jedną literę, próbując dokończyć słowo, upewniając się, że ostatnia litera nie spadnie na ciebie.

Czy są jakieś inne stymulujące / obejmujące cały typ gier samochodowych?

Pozwoliłem sobie na małą edycję, usuwając „młode”, ponieważ 15-18latki to raczej górna połowa kategorii „nastolatki”.
Osiem odpowiedzi:
#1
+11
Bri Mat
2011-08-14 02:39:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie znalazłem zabawny :) Sam mam 15 lat, więc wiem, że ten będzie dobry :)

KTO JEST NASTĘPNE DRZWI? Jeśli stoisz w kolejce i wymyślasz historie w pobliskim samochodzie może być przez chwilę zabawne, np. jak się nazywają, co robią w pracy, jakie są hobby, jakie mają zwierzęta, jak wygląda ich dom itp. To zwykle działa dobrze tylko wtedy, gdy ktoś w samochodzie ma dobrą wyobraźnię / poczucie humoru i potrafi wymyślać oburzające fakty.

Mam nadzieję, że Ci się spodoba =]

+1 Robię to wszędzie jako fajną grę; w samochodzie, w sklepie, w kinie lub w innym miejscu, które chcę oglądać.
#2
+6
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-28 00:08:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twoje przykłady brzmią jak gry dla młodszych dzieci. W wieku 15 + 18 lat próbowałem rzucić im wyzwanie na wyższym poziomie intelektualnym, ale w zabawny sposób.

Czy znasz grę 20 pytań do profesora ? To gra w zgadywanie, w której ktoś myśli o osobie / rzeczy / pomyśle, a inni muszą zadawać pytania tak / nie, aby znaleźć rozwiązanie, i muszą to zrobić w nie więcej niż 20 pytaniach. Upewnij się, że „profesor” zapisuje swoją pozycję, aby udowodnić, że nikt jej nie otrzyma. Kierowca: przygotuj parę, żebyś mógł trzymać ręce na kierownicy.

Podobnie jest w grze, w której każdy dostaje karteczkę samoprzylepną na czole z nazwiskiem osoby (bohater filmowy, sławny osoba, dziwak rodzinny itp.). Wiesz, co jest na post-it innych, ale nie na swoim, i tak jak powyżej, na zmianę zadajesz innym pytania typu czy jestem mężczyzną , znowu do zera rozwiązania. Oczywiście używanie post-it nie zadziała w samochodzie, ale możesz wymyślić rozwiązanie - w samochodzie!

Gra alfabetyczna i gra licencyjna są naprawdę kiepskie, ale to jedyne, jakie znam. Użyłem ich jako przykładów, ponieważ omijasz pasażerów w samochodzie i wszyscy są zaangażowani.
http://www.youtube.com/watch?v=AmhWwSJDkaw :)
Gra post-it jest świetną zabawą, ale zbyt łatwo byłoby oszukać wszystkie odblaskowe powierzchnie w samochodzie.
#3
+3
jny
2011-07-28 01:13:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Świetną grą, w którą można grać godzinami, jest Kontakt:

  • Mistrz słów myśli o słowie i wypowiada pierwszą literę, na przykład C
  • Jeśli jeden z graczy pomyśli o słowie zaczynającym się na tę literę, zada pytanie o słowo, na przykład, czy jest to zwierzę, jeśli myśli o kocie
  • Jeśli drugi gracz może wymyślić odpowiedź zaczynającą się na literę, mówi „Kontakt”.
  • Odliczanie zaczyna się od 10 do 1. Podczas odliczania mistrz słowa musi pomyśleć o zwierzęciu, które zaczyna się na literę. Może powiedzieć nie, to nie jest krowa (oczywiście, jeśli słowo, które ma na myśli, nie jest rzeczywiście zwierzęciem). Ta odpowiedź jest do zaakceptowania, ponieważ jest to zwierzę zaczynające się na określoną literę.
  • Jeśli do końca odliczania mistrz słowa nie wymyśli słowa, gracze będący w kontakcie muszą powiedzieć słowo, które mają na myśli równocześnie. Jeśli mówi to samo słowo, mistrz słowa musi podać następną literę tego słowa.
  • Gra toczy się dalej, aż gracze odgadną słowo.
#4
+2
NiceOrc
2011-12-12 05:50:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo lubimy Słownik. Jedna osoba wypowiada słowo, a wszyscy inni muszą zgadywać, czy jest prawdziwe, czy wymyślone. Możesz poprosić o definicje, które mogą być najzabawniejszą częścią gry. (Można też grać w grę ołówkiem i papierem, ale jest to trudne podczas jazdy).

Zabawne. Nazwaliśmy go Balderdash - dobry.
#5
+2
balanced mama
2012-11-15 10:35:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Więc nie mam własnych nastolatków, ale nauczyłem kilku nastolatków w wieku przedszkolnym i wczesnym (i zabrałem ich na wycieczki na świeżym powietrzu), a ponadto odbyłem trzytygodniową wycieczkę do Costa Rica z grupą licealistów (jeszcze jeden nauczyciel i dwie opiekunki). Jako nauczyciel mogliśmy oczywiście wymagać pewnej ilości pracy domowej / spokojnego czasu itp. Jednak niektóre z gier, w które graliśmy, zostały już wspomniane, takie jak Balder-dash i po prostu bycie głupkowatym i śpiewanie piosenek.

Dziwię się, że nikt nie wychował Mad Libsa. Te są świetne. Wiele razy taka rzecz musi być pomysłem nastolatków, ale jeśli po prostu włożysz do samochodu tabletkę szalonych bibliotek, aby mogli ją znaleźć, może to zapewnić przez chwilę całkiem zabawną rozrywkę - szczególnie w przypadku słownictwa nastolatków, możesz naprawdę się zabawić z tym.

Są też gry dramatyczne, w których wymieniasz coś takiego jak alfabet w tę iz powrotem, wyrażając emocje. Mistrz gry wywołuje emocję, a pierwszy gracz mówi „A” w tej emocji. Mistrz gry wywołuje inną emocję, a drugi gracz mówi „B” w nowej emocji i tak dalej, aż ktoś nie może tego zrobić, ponieważ śmieje się lub dostaje emocję, która jest dla niego trudna.

Możesz także wypróbować grę, w której spisujesz rzeczy alfabetycznie. Wybierzcie razem kategorię (na przykład owoce). Gracz 1 mówi: „Apple”, gracz drugi, mówi, „banan”, a gracz trzeci mówi „cytrus” i tak dalej, aż gracz otrzyma list, którego nie może wymyślić żadnego przykładu. Możesz wielokrotnie przejrzeć alfabet, zanim ktokolwiek zostanie zaskoczony, więc nie możesz powtórzyć tego samego owocu ponownie. Ten działa również w przypadku tematów bardziej przyjaznych dla nastolatków, takich jak zespoły muzyczne i gwiazdy. To, co jest dla nich głównie zabawne, to wymawianie jakiejś nazwy zespołu z czasów, gdy byłeś nastolatkiem, a potem zaczęli się śmiać z tego, ile jesteś stary i nieaktualny, ale nadal jest to zabawne i wypełnia czas.

Obejrzyj kilka książek dla dorosłych na taśmie. Wiele bibliotek oferuje je do zapłaty (nasza przez trzy tygodnie), ale możesz także użyć The Cracker Barrel, jeśli są jakieś na Twojej trasie lub po prostu pobrać je na iPoda (lub inną odpowiednią technologię) lub komputer, a następnie nagrać na dysk . Znajdź coś nieco kontrowersyjnego, o czym możesz porozmawiać na koniec i trochę debatować, zagraj w adwokata małego diabła / itp.

Poza tym, ponieważ są nastolatkami, po prostu chłodzenie może być dobre. Jeśli w pewnym sensie „znikniesz” za kierownicą, dowiesz się o swoich nastolatkach rzeczy, o których nigdy nie myślałeś, że podzieli się nimi. W magiczny sposób zapominają, że tam jesteś i możesz być szczególnie dumny z postaci, którą pokazuje Twoje dziecko, zaskoczony tym, jak logiczne może być, lub poinformowany o wyzwaniu, przed którym się nie otworzyły. W dużej mierze będą się bawić. Na zmianę graj „dobrą muzykę”, część dla nich dobra, a część dla ciebie, i zrelaksuj się.

#6
+1
awe
2011-10-03 13:38:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

GOOSEBERRY PIE

Celem tej gry jest uzyskanie właściwej odpowiedzi poprzez zadawanie niewłaściwych pytań. Może to zabrzmieć głupio, ale po kilku rundach treningowych powinieneś się z tym pogodzić.

Jeden gracz myśli o jakimś przedmiocie (na początku nie komplikuj). Inni zadają mu pytania, aby spróbować dowiedzieć się, co to jest. Pytania nie powinny być proste: „Czy to taki a taki?”. Powinny to być ogólne pytania dotyczące wszystkiego, co znajduje się pod słońcem. W rzeczywistości im bardziej są odłączeni, tym lepiej.

To osoba udzielająca odpowiedzi ma najtrudniejszą pracę. Nie wolno mu udzielić prostego Tak lub Nie . Każda z jego odpowiedzi musi wspominać o tajnym elemencie, ale żeby go ukryć, nazywa go zamiast tego ciasto agrestowe .

Oto kilka przykładów, które pomogą Ci zacząć. Powiedzmy, że tajny przedmiot to jabłko. Pytający mogą zapytać Czy jesteś głodny? , na co odpowiedź brzmi: Nie, mam w kieszeni ciasto agrestowe . Następne pytanie brzmi: Byłeś ostatnio u lekarza? , na które odpowiedź brzmi: Nie, codziennie jem ciasto agrestowe . I tak dalej. Gra wymaga poczucia humoru po obu stronach, aby kontynuować.

#7
+1
monsto
2011-10-03 23:16:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tradycyjne gry są świetne, upraszczają.

Osobiście robię rzeczy, które wykorzystują talenty moich dzieci. 2 z nich lubi śpiewać. W poprzednim życiu byłem muzykiem, a czasem chciałem zostać didżejem. Więc wymyślimy głupie, zabawne słowa do dowolnej piosenki. Ostatecznie dochodzi do tego, że musimy wyłączyć radio / płytę CD i po prostu wykrzykiwać własne słowa i muzykę.

Myślę, że wspanialszą kwestią jest „bądź świadomy ich uwagi”. czasami, kiedy siadamy, żeby zagrać w znudzoną grę (tak znudzona), oni mają tendencję do ciągnięcia dalej. Uno jest w porządku, ale może wymknąć się spod kontroli. Przepraszam, itd., Mogę zrobić to samo. Tak więc realistycznie, będąc zamkniętym w samochodzie na 6 godzin jazdy, powinieneś z wyprzedzeniem pomyśleć o wielu 20-minutowych zajęciach. Przygotuj się na rozpoczęcie czegoś, jeśli coś się pogorszy. . . 20 z I Spy, 20 z rozmowy o tych krowach na przyjęciu koktajlowym, 20 ze śmiechu z przyczepy dla koni z kupą na tylnych drzwiach, 20 z wymienionych tutaj czynności. A potem 20 w drivethru w McNasties i 20 na jedzeniu (a potem 20 nieszczęsnych). Miejmy nadzieję, że gdzieś tam możesz połączyć kilka nieprzerwanych dwudziestek cichej jazdy, podczas gdy dzieci będą czytać, kolorować lub co masz.

I proszę. . . nie przejmuj się zbytnio „zarabianiem czasu”. To może zmienić każdą podróż w absolutnie nienawistne doświadczenie dla dzieci. Naprawdę ... To ok ... zabrać swoje McNasties do tego miejskiego parku i spędzić 30-45 minut na jedzeniu i schładzaniu stłumionej energii (to działa również dla nastolatków)

#8
+1
Charles
2012-11-16 03:28:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam Ghosta. Dużo.

Inne gry:

Encore - Ktoś wypowiada słowo lub kategorię (np. „Chłopcy imiona AL” lub „Kolory”) i śpiewa piosenkę z tym słowem. Chodź w kółko, aż ktoś nie będzie mógł wymyślić innych piosenek z tym słowem. Ta osoba odpada, a gra toczy się dalej, aż został tylko jeden. (lub możesz mieć dwie drużyny). Kto wygrywa, wybiera następne słowo (lub ten, kto pierwszy przegrywa…). Powinienem zauważyć, że jest to również gra planszowa do kupienia, ale jedyne, co naprawdę cię interesuje, to słowa.

Geografia - pierwszy gracz wymawia nazwę miejsca (miasto, kontynent, zbiornik wodny, okolica, cokolwiek). Następna osoba musi wymyślić nazwę miejsca, o której jeszcze nie wspomniano, zaczynającą się na ostatnią literę poprzedniego miejsca. Gra toczy się dalej, aż niesamowicie się znudzisz. Np. „Francja”, „Epcot”, „Tokio”, „Oceania”, „Morze Aralskie” ...

Gra w chińską restaurację - to jest gra mój bracie i pogodziłem się w chińskiej restauracji, stąd nazwa. Możesz to nazwać inaczej (na przykład „Wolne Stowarzyszenie”). Jedna osoba myśli o dwóch słowach lub frazach. Druga osoba musi przejść od jednego do drugiego krok po kroku, używając słów, które w jakiś sposób łączą się w sensowny sposób. Zabawa polega na wyjaśnianiu dziwnych połączeń, które tworzy twój mózg. Na przykład „Pies” i „Kopciuszek” mogą być (wśród nieskończonej liczby ścieżek): Pies => Szczeniak => Gupik => Ryba => Fishbowl => Szkło => Szklany pantofelek => Kopciuszek.

Dwadzieścia pytań / wiele pytań - jedna osoba wymyśla jakiś rzeczownik (najlepiej sprawdzają się rzeczy fizyczne). Pozostali gracze to zgadywacze - próbują dowiedzieć się, jaki jest twój rzeczownik, na podstawie pytań tak lub nie. Pierwsze pytanie zawsze brzmi „zwierzęce, roślinne czy mineralne?” - Zwierzę, jeśli jest to osoba lub zwierzę, warzywo, jeśli jest to roślina, minerał, jeśli jest czymś nieożywionym (woda, komputer, wulkany i niebo, wszystkie pasują do tej kategorii). Zgadywacze nadal zadają pytania („Czy jest okrągły?” „Czy mogę go trzymać w dłoni?” „Czy kiedykolwiek jadłeś?”), Aż (a) poprawnie odgadną odpowiedź („Czy to księżyc? ”) lub (b) przekraczają limit pytań. IMO, ta gra zazwyczaj działa najlepiej, jeśli masz nieskończone pytania i używasz raczej niejasnych odpowiedzi (żaluzje, Jean-Claude Van Damme, Stonehenge itp.)

Wybierasz się na piknik - Jedna osoba wymyśla kryterium oceny słów (do wyjaśnienia). Osoba mówi: „Idę na piknik i przyniosę X, Y i Z”, gdzie X, Y i Z to trzy słowa lub frazy pasujące do kryterium. Inni gracze pytają: „Czy mogę przynieść Q?” na które sędzia mówi tak lub nie na podstawie kryteriów. Celem zgadywaczy jest ustalenie, jakie jest kryterium. Kryterium może opierać się na rzeczywistych właściwościach obiektu (np. „Rzeczy większe niż kula do kręgli”) lub na właściwościach słów (np. „Rzeczy z podwójnymi literami”).

MindTrap - MindTrap to naprawdę świetna gra na myślenie, za którą możesz kupić karty. Kierowca nie musi widzieć kart - musi tylko uczestniczyć w zadawaniu pytania.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...