Pytanie:
Czy powinienem powstrzymać moje 2-miesięczne dziecko przed ssaniem kciuka?
babiesRyummy
2011-07-03 13:10:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje 2-miesięczne dziecko niedawno odkryło swój kciuk. Często ssał ręce, normalne zachowanie dziecka, a od czasu do czasu „znajdował” kciuk i przez chwilę radośnie ssał - zwykle wtedy, gdy zaczynał być głodny. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni zaczął ssać kciuk znacznie częściej, prawie stale.

Na początku pozwalałem mu to robić, bo to było sporadyczne, wydawało się, że mu się to podobało - i ponieważ 2-miesięczny synek ssący kciuk jest po prostu cudownie słodki :) Ale teraz zaczynam zaniepokojony. Czy powinienem go zostawić i założyć, że wyrośnie z tego, czy to po prostu pozwoli mu utrwalić nawyk i ssać kciuk przez wiele lat? (Naprawdę nie lubię patrzeć, jak trzylatki nadal ssą ...)

Jeśli powinienem spróbować to zniechęcić, co mogę zrobić? Powinienem zostawić go w spokoju? A jeśli nie, to jakie są pomysły, aby zerwać z nałogiem?

Próbowałem zamiast tego wyciągnąć kciuk i włożyć smoczek (którego on nie wydaje się brać zbyt często) ... ale minutę później przechodzę obok i smoczek jest wyłączony, a minutę później kciuk jest z powrotem w środku (wolałbym uzależnienie od smoczków niż jego kciuka, biorąc pod uwagę, że smoczki można usunąć ... Thumb- ssanie jest dużo trudniejszym nawykiem.)

Przejrzałem 2 następujące posty, ale stwierdziłem, że moja sytuacja jest inna, stąd moje pytanie:

Ok, wydarzyło się coś zabawnego, co pokazuje, jak bardzo jest uzależniony ... Położyłem go na planszy i był szczęśliwie zabawny. Nagle usłyszałem go na wpół płaczącego, na wpół jęczącego ... Poszedłem to sprawdzić i wszystko w porządku - czysta pielucha, nie głodny itd. Wróciłem do tego, co robiłem i znowu zaczął płakać. Wrócił - i zauważył, że jego rozciągliwość jest trochę za duża, a rękawy za długie, więc próbuje dostać się do swojego kciuka i nie może ... Jego rękaw jest cały mokry i płacze z frustracji!
Niektóre dzieci odmawiają używania smoczków, a jednocześnie chcą komfortu podczas ssania. W takich przypadkach prawdopodobnie nie możesz wiele zrobić i musisz sobie z tym radzić, gdy dziecko będzie starsze. Ssanie kciuka to problem z rzuceniem palenia, ponieważ nie można go ukryć. Ale jest to możliwe i myślę, że jest w tym wątek.
Tak, jest pytanie o [jak przestać ssać kciuki] (http://parenting.stackexchange.com/questions/158/how-to-prevent-children-from-sucking-their-thumb), ale jest ono już połączone w pytanie chociaż.
@Lennart - Myślę, że Twój komentarz jest najbliższy odpowiedzi na moje pytanie. Przekonałem się, że nie ma teraz wiele do zrobienia i muszę tylko poczekać, aż będzie starszy, żeby go z tego wyrzucić. W międzyczasie skupię się tylko na czerpaniu korzyści :) (Nie możesz stracić kciuka, a masz metodę uspokajającą gdziekolwiek jesteś!;) I to * jest * takie urocze.) Jeśli opublikujesz swój komentarz jako odpowiedź, przyjmuję to ...
Moja córka zrobiła to również w wieku 2 miesięcy, a ona ma 12 lat i właśnie dostała aparat ortodontyczny. BC ssała go do 8 roku życia! I uwierz mi, próbowaliśmy wszystkiego, żeby przestała! Mój syn ma 5 miesięcy i właśnie znalazł kciuk i oczywiście spanikowałam i próbowałam go nakłonić do zaprzestania pacy, zabawek itp. Nawet moja córka mówi „nie pozwól mu!”. Rozumiem, dlaczego powinniśmy im pozwolić, ale nie chcę ponownie płacić za aparat ortodontyczny i nie tylko to, że pociągnął całą jej szczękę do przodu, a on jest tylko dzieckiem, myślę, że mogę go spryskać i sprawić, by zapomniał o kciuku, więc Nadal będę z di
W ogóle nie popieram ssania kciuka, nawet jako niemowlę, bo bardzo trudno jest go zerwać. Powoduje nieprzyjemny zapach w ustach i widziałem 34-letniego nadal ssącego kciuk… oczywiście niezdolnego do zerwania z nałogiem. Wolę raczej powstrzymywać moje dziecko przed ssaniem, niż walczyć o to, by zerwał z nałogiem po nałogu.
Siedem odpowiedzi:
#1
+8
Marie Hendrix
2011-07-19 06:59:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ssanie kciuka w tym wieku jest właściwe. Następnym etapem będzie włożenie większości rzeczy do ust. Zachęć malucha do odkrywania świata ustami. Jest tam więcej receptorów i rozwoju niż reszta jego ciała w tym wieku. Daj mu wiele odpowiednich zabawek, gryzaki & do gryzienia, zwłaszcza gdy może je trzymać. Wygląda na to, że masz normalne, zdrowe dziecko!

Zgadzam się z niektórymi z tego, ale nie sądzę, że jest to typowe zachowanie dziecka. Tak, większość dzieci ssie ręce i wkłada do ust wszystko, co może znaleźć ... Ale prawie nigdy nie widziałem dziecka w tym wieku, które nieustannie i konsekwentnie ssie kciuk.
Jeden z moich miał, mniej więcej w tym wieku.
#2
+5
Daniel Roseman
2011-07-04 17:22:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daleko od powstrzymywania go, powinieneś zachęcać go, jeśli to możliwe. To świetny sposób na pocieszenie się dzieci - teraz, gdy Twój syn znalazł kciuk, nie powinien już potrzebować smoczków / smoczków. Staje się samowystarczalny :-)

Nie zachęcałbym do ssania kciuka, ponieważ może to powodować problemy z zębami; ponadto może być bardzo trudno zerwać z nałogiem. Zmieniliśmy nasze dziecko na smoczek, abyśmy mogli zerwać z nałogiem, gdy była starsza (18 miesięcy) - to nam się udało.
Nie jest to wcale wspaniały sposób na pocieszenie się. Może powodować problemy z zębami i prawie niemożliwe jest, aby dziecko rzuciło palenie.
#3
+5
Cryst
2011-07-05 14:56:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ ma tylko 2 miesiące, nie ma nic złego w tym, że ssie kciuk, to jedyne naturalne. Wraz z wiekiem będzie stopniowo rezygnował z tego nawyku. Ale w tej chwili jest dzieckiem!

"As he grows older, he will gradually forgo this habit." - Or gradually learn to hide it from you. Depends on the kid.
#4
+4
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-03 15:32:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy mógł ząbkować? W takim przypadku może uznać, że smoczek jest zbyt miękki i szuka czegoś z większym oporem do żucia. Spróbuj zaoferować mu gryzaki (włóż je najpierw do lodówki, aby uzyskać dodatkowy efekt) i zobacz, czy lubi je bardziej niż smoczek.

Jeśli nie ząbkuje, może to oznaczać, że odkrył / zdecydował, że nie lubi tej konkretnej marki / modelu smoczka. Wypróbuj kilka różnych i sprawdź, czy ich względna twardość / miękkość lub kształt ma znaczenie.

+1 za wzmiankę o ząbkowaniu. 2 miesiące to młody okres na ząbkowanie, ale w tym wieku moje dziecko odczuwało bóle podczas ząbkowania. Jej pedagog powiedział mi, że nawet jeśli zęby nie znajdują się blisko powierzchni, stale rosną i mogą powodować bóle, nawet gdy są tak małe. W takim przypadku zabawki do zimnego ząbkowania mogą nie pomóc, ale odrobina leku przeciwbólowego lub żelu na ząbkowanie może pomóc.
Dzięki za świetne informacje na temat ząbkowania - nie mogłem tego tak dobrze sformułować.
#5
+1
Lennart Regebro
2011-07-25 22:29:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niektóre dzieci odmawiają używania smoczków, a jednocześnie chcą komfortu podczas ssania. W takich przypadkach prawdopodobnie nie możesz wiele zrobić i musisz sobie z tym radzić, gdy dziecko będzie starsze. Ssanie kciuka to problem z rzuceniem palenia, ponieważ nie można go ukryć. Ale jest to możliwe i myślę, że jest też wątek na ten temat.

Przejrzałem istniejące pytania i oznaczyłem niektóre z nich jako [ssanie kciuka] (http://parenting.stackexchange.com/questions/tagged/thumb-sucking). Najbliższy wątek, jaki znalazłem, dotyczy [jak zatrzymać ssanie kciuka w nocy] (http://parenting.stackexchange.com/questions/158/how-to-prevent-children-from-sucking-their-thumb).
#6
  0
LauraJ
2014-11-24 21:28:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moją pierwszą myślą, że to przeczytałem, było ząbkowanie.

Jest to również sposób na „uspokojenie się” dziecka, co jest początkiem niezbędnej umiejętności, której będzie musiało się nauczyć w późniejszym życiu. Mam nadzieję, że to ma sens. Kiedy mój maluch miał kilka miesięcy czytałem, że jeśli nie oferujesz smoczka (smoczka) lub nie pozwalasz ssać kciuka / palca, byłoby to „okrutne” (to nie są moje bezpośrednie słowa, tylko coś, co utkwiło mi w pamięci) .

Mój LO nie od razu polubił manekina, ale upierałem się, a kiedy już się do tego przyzwyczaiła, nie przeszkadzało jej to. Mój lekarz powiedział mi również, że ślina wytwarzana podczas karmienia piersią pomaga w trawieniu. x

#7
-1
Kerriann Walters
2015-06-07 18:33:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zgadzam się na ssanie kciuka. Ssałem palec do 12 roku życia i wierz mi, zatrzymanie się było bardzo trudne i wymagające. Po zobaczeniu, jak zatrzymali się moi kuzyni, zachęciło mnie to do tego. Mam też dwóch innych kuzynów. Obecnie ssę kciuk, jeden ma 14 lat, a drugi 19. Tam wyrównanie zębów jest dość złe. Więc nie będę zachęcać do ssania kciuka z powodu trudności i kosztów, jakie może to przynieść.

Cześć Kerriann, witam na stronie. Twoja odpowiedź to dobry początek, ale czy możesz dodać więcej informacji, aby odróżnić swoją odpowiedź od pozostałych ośmiu tutaj? W szczególności informacje pochodzące z renomowanych witryn lub czasopism, które potwierdzają Twoje oświadczenia.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...