Pytanie:
Jak mam sobie radzić z dzieckiem, które podnosi się w łóżeczku?
Sarato
2011-09-16 23:21:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja 6-miesięczna córka zaczęła podciągać się do pozycji klęczącej lub stojącej. To tak, jakby ktoś nacisnął przełącznik - przeszła od nie wspinania się na nic do wspinania się na wszystko przez cały czas. Który jest świetny! Problem polega na tym, że idziemy położyć ją do łóżka.

Mój mąż i ja nie możemy się doczekać, kiedy idzie spać. Położyliśmy ją do łóżka, powiedzieliśmy dobranoc i wychodzimy. Zwykle marudzi przez około 5 minut, ale idzie spać. Ale teraz podciąga się na ścianę łóżeczka i płacze, bo tam utknęła. Jeśli jej nie pomogę, upadnie głównie przez przewrócenie się. Boję się, że mogłaby zrobić sobie krzywdę, a zasypianie zabiera jej znacznie więcej czasu.

Czy zderzaki do łóżeczka byłyby bezpieczne? Co mam zrobić?

(Uwaga: opuściłem materac na jej łóżeczku, więc nie grozi jej upadek , po prostu upadek i uderzenie głową o kraty łóżeczka .)

Dwa odpowiedzi:
#1
+5
user3143
2011-09-17 08:45:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1) Jeśli chodzi o dłuższe zasypianie i frustrację z powodu niemożności zejścia, sugerowałbym mniej zakłóceń. Wkrótce nauczy się schodzić, ale jeśli zawsze będziesz tam, aby ją postawić, może zacząć robić to tylko po to, by przyciągnąć twoją uwagę.


2) Należy pamiętać, że zderzaki mogą sprawić, że jest gorzej , ponieważ może nauczyć się używać ich jako stopnia / stołka, aby wspinać się wyżej i tym samym znowu być narażona na ryzyko upadku out.


3) Jeśli martwisz się, że uderzy głową o tę samą stronę łóżeczka, na której stoi, jest to mało prawdopodobne (fizycznie ciężko jest dla niej spaść).

Jeśli się martwisz że upadnie i uderzy głową o tylną część łóżeczka (zakładając, że stoi blisko przedniej ściany), jednym z możliwych rozwiązań, które mogę zaproponować, jest umieszczenie czegoś, co przyciąga jej uwagę / zainteresowanie po prawej / lewej stronie łóżeczka - w ten sposób, gdy / jeśli upadnie, spadnie wzdłuż i nie ryzykuje uderzenia w przeciwległą ścianę.

  + ==== hit ============= ====== + | ^ | | | | ZABAWKA --- --- > no hit | | | | | | + ===== (O) ====== ============= +  

Na wypadek, gdyby ostatni akapit był mylący, próbowałem aby pokazać diagram powyżej.

(O) to miejsce, w którym, jak podejrzewam, stoi teraz Twoje dziecko (przednia ściana). Martwisz się, że upadnie, a jej głowa sięgnie przeciwległej (tylnej) ściany. Proponuję położyć zabawkę lub coś na lewej ścianie, więc zamiast tego stoi, a jeśli upadnie, jej głowa jest w połowie łóżeczka i nie uderza w przeciwległą ścianę.

Doceniam ostrzeżenie o zderzakach. Nie myślałem, że może się na nie wspiąć, myślałem tylko o tym, że utknęła w nich. Twój diagram jest również fantastyczny i ma sens.
*** Ja *** też nie myślałem o możliwości wejścia na nie. Ale moje dzieci niestety tak zrobiły :) Dość wcześnie zdjęliśmy zderzaki z łóżeczka, aby zmniejszyć ryzyko wspinania się / wypadania
Często stwierdzam, że nie jest to zabawka, na którą patrzą podczas wspinaczki, ale drzwi do pokoju, w którym mają nadzieję, że szybko wejdziesz. Sugerowałbym ustawienie łóżeczka tak, aby drzwi były naprzeciwko części łóżeczka gdzie „zabawka” jest na tym schemacie. Dobry pomysł na uniknięcie kilku nierówności.
#2
+3
tomjedrz
2011-09-17 21:05:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wychodzę z pytania, że ​​nie ma ryzyka poważnych kontuzji.

To jest sytuacja, w której musisz pozwolić jej samodzielnie rozwiązać problem. Dzieci cały czas upadają. Jeśli upadnie, upadnie. Małe pukanie w łeb nie spowoduje żadnych poważnych szkód. Po kilku upadkach albo przestanie robić to, co powoduje jej upadek, albo zrobi to lepiej, aby nie upaść.

Jeśli istnieje ryzyko poważnych obrażeń, być może z powodu szerokie lub z ostrymi krawędziami, potrzebujesz bezpieczniejszego łóżeczka.

Drążki do łóżeczka są również dość elastyczne i nie powodują większych obrażeń od uderzenia.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...