Pytanie:
Jak zabezpieczasz przewody elektryczne przed dziećmi?
Sarato
2011-09-07 23:18:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pozwalam mojemu 6-miesięcznemu dziecku tarzać się po podłodze w salonie. Prawie zawsze szuka jakiegoś przewodu (przewód do laptopa, przewód kontrolera Xboxa itp.). Chowam listwę, żeby nie miała dostępu do gniazdek, ale co mogę zrobić z przewodami? Nie ma jeszcze zębów, więc mam trochę czasu, aby to rozgryźć, zanim stanie się naprawdę niebezpieczna.

Poza tym, jak zły byłby pomysł kupić jej jakąś zabawkę, która wygląda jak przewody? Nie potrafię powiedzieć, czy tego typu zabawka byłaby dobrym odwróceniem uwagi od prawdziwych przewodów, czy też ogólnie zachętą do zabawy z przewodami.

Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Christine
2011-09-07 23:45:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://www.kidsafeinc.com/product/308/Electric-Cord-Shortener-for-Child-Safety.html

Osobiście planuję próbując mieć sznury za meblami, takimi jak kanapa. Podoba mi się skracacz przewodu, ale prawdopodobnie zrobię to samo, zwijając przewód i zabezpieczając go gumką.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest poprowadzenie przewodu wzdłuż dolnej części ściany i przyklejenie całego elementu, aby nie można go było podnieść.

Miałem przyjaciela, który nagrał wszystkie swoje filmy na suficie, żeby nie były w zasięgu.

To dobrze wyglądający produkt, ale nie działałby tak dobrze z naszymi ładowarkami do laptopów. Nie chciałbym też ich przyklejać, abyśmy mogli bez problemu zabrać ze sobą ładowarki w podróż.
#2
+3
William Grobman
2011-09-08 01:57:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako inżynier, moją pierwszą myślą byłby kanał. Jeśli masz jakieś 3/4 "FMC i zostawisz je w pobliżu miejsca, w którym używasz przenośnej elektroniki, możesz wsunąć przewód, gdy używasz go w stacji dokującej, a następnie wysunąć go, gdy jesteś w drodze.

Tutaj jest dość tanim źródłem dla krótkich odcinków, a co najważniejsze, ma niemetaliczne wykończenie zewnętrzne.

#3
+2
Torben Gundtofte-Bruun
2011-09-08 12:15:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zamiast fizycznie blokować dostęp, próbowaliśmy tego nauczyć:

Udało nam się nauczyć malucha, że ​​kabli po prostu nie wolno dotykać. Oczywiście nie nauczył się tego od razu, ale z czasem to zrozumiał. Ma teraz prawie 2 lata.

Nauczyliśmy go tego w ten sam sposób, w jaki nauczyliśmy go, aby nie dotykał i nie robił innych niebezpiecznych rzeczy - używaj dowolnej metody, która okazała się skuteczna. Dla nas było to surowe „Nie!” i odsunięcie go od siebie, gdy zaczął robić coś złego, a nawet tuż przedtem, gdy mogliśmy powiedzieć, co zamierza zrobić.

Zastanów się także, dlaczego twojej córce podobają się kable - czy może dlatego, że są one bardzo przyjemnymi zabawkami do gryzaka? Nawet jeśli w tej chwili nie ząbkuje, bodźce ustne są bardzo ważne dla niemowląt, a kable z pewnością dostarczają ciekawego bodźca również dla palców. Rozważ dostarczenie prawdziwych zabawek dla niemowląt, które mają niektóre z tych samych aspektów, jak ten:
enter image description here
http://www.thinkgeek.com/geek-kids/newborn-infant/b0a3/To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...