Pytanie:
Czy powinniśmy podawać dziecku jedzenie dla niemowląt, aby uniknąć karmienia w nocy?
sat
2011-08-08 13:58:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nasz mały chłopiec ma 4 i pół miesiąca. Waży około 7,5 kg. Wiele razy budzi się w nocy po mleko.

Czy mamy zacząć podawać mu jedzenie dla dziecka, aby w nocy nie czuł głodu?

Trzy odpowiedzi:
#1
+11
DanBeale
2011-08-08 15:40:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wczesne odsadzenie prawdopodobnie nie pomoże Twojemu dziecku spać przez całą noc.

http://www.babycentre.co.uk/baby/sleep/solidsexpert/

Żadne badania nie potwierdzają tego przekonania. Małe dzieci otrzymujące stałe pożywienie (w tym płatki ryżowe w butelce) w młodym wieku nie śpią lepiej niż dzieci, którym nie podaje się stałych pokarmów.

To opowieść starych żon oparta na błędnym założeniu, że małe dzieci potrzebują pokarmów stałych, takich jak mały ryż, aby pomóc im spać przez całą noc. Departament Zdrowia zaleca, aby niemowlęta nie otrzymywały pokarmów stałych przed upływem sześciu miesięcy.

http://wholesomebabyfood.momtastic.com/tipcerealinbottle.htm

Wiemy, że wielu prawdopodobnie ma ochotę spróbować stara sztuczka „płatki w butelce”, aby zyskać dodatkową 1 godzinę (do cholery nawet dodatkowe 20 minut) snu. Wiemy również, że jest to jedna z największych i prawdopodobnie jedną z bardziej niebezpiecznych praktyk, w które możesz się zaangażować.

To nie jest dobry pomysł, ponieważ możesz zepsuć instynkt „Jestem pełny” ; co ważniejsze, wiadomo, że dzieci zasysają płatki zbożowe, gdy są one mieszane w butelce z mlekiem modyfikowanym lub mlekiem matki. Niemowlęta młodsze niż 4-6 miesięcy rzadko potrafią prawidłowo połykać cokolwiek innego niż mleko matki lub mleko modyfikowane, a połykanie lub „wdychanie” butelki z płatkami zbożowymi może mieć śmiertelne konsekwencje.

Zaleca się, aby przez pierwsze sześć miesięcy niemowlęta otrzymywały tylko mleko matki; lub mleko modyfikowane, jeśli karmienie piersią nie jest możliwe. Są ku temu ważne względy zdrowotne.

Istnieją techniki, które pomogą dziecku zasnąć.

http://www.nhs.uk/Planners/ birthtofive / Pages / Babysleeptips.aspx

Niespokojne noce mogą być bardzo trudne. Jeśli masz partnera, poproś go o pomoc. Jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym, zachęć swojego partnera do udostępniania pasz. Jeśli karmisz piersią, poproś partnera, aby zajął się wczesnym rankiem przebieraniem się i ubieraniem, abyś mogła ponownie zasnąć. Gdy już zaczniesz dobrze karmić piersią, Twój partner może od czasu do czasu podawać w nocy butelkę odciągniętego mleka. Jeśli jesteś sam, możesz poprosić przyjaciela lub krewnego, aby został na kilka dni, abyś mógł spać.

Niektórzy mogą sugerować „kontrolowany płacz”, ale to nie jest naprawdę odpowiednie dla dzieci poniżej szóstego miesiąca życia.

Jeśli zdecydujesz, że nadal chcesz wcześnie odstawić od piersi, możesz przeczytać te porady, jakich pokarmów należy unikać.

http: / /www.nhs.uk/Planners/birthtofive/Pages/Weaningfirststeps.aspx

Czy możesz to zmienić, aby uwzględnić cytaty wspierające Twój komentarz z Twoich źródeł? Tylko kilka zdań skopiowanych ze względu na trafność i potomność, na wypadek gdyby te witryny zmieniły adresy URL lub zmieniły swoje strony. :RE
To jest dobry pomysł!
#2
+5
user420
2011-08-08 18:00:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niestety, najlepiej poczekać.

Po około 6 miesiącach możesz zacząć uzupełniać jego posiłki o płatki zbożowe bezpieczne dla dzieci (płatki ryżowe to bardzo powszechny pierwszy pokarm stały). Jednak najpierw należy skonsultować się z pediatrą.

Ważne jest, aby pamiętać, że mleko modyfikowane pozostanie głównym źródłem pożywienia do około pierwszego roku życia.

Gdy osiągnie odpowiedni wiek, aby zacząć spożywać pokarmy stałe, późną nocą posiłek złożony z płatków zbożowych może bardzo dobrze pomóc mu przespać całą noc. Należy jednak pamiętać, że niemowlęta dość często zmieniają swoje wzorce snu wraz z rozwojem.

Na początku jest to trudne, ale miej nadzieję: cykle snu dziecka stają się coraz łatwiejsze wraz z wiekiem, a sześć miesięcy jest często jest kamieniem milowym do zauważenia pewnej poprawy.

Warto zwrócić uwagę, że świeże dziecko ma dużą rezerwę żelaza, która wystarczy na około 6 miesięcy, po czym trzeba zacząć przyjmować oprócz mleka pewne stałe składniki. Wzbogacone żelazem płatki ryżowe (jak wspomniano) na dobry początek.
@dave - Właśnie rzuciłam okiem i mleko w Wielkiej Brytanii jest zwykle wzbogacane żelazem, jeśli jest przeznaczone dla dziecka powyżej 6 miesiąca życia. (Istnieje surowe prawo dotyczące reklamy i sprzedaży mleka modyfikowanego dla dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy, więc mleko „follow-on” jest sposobem na obejście zakazu reklamy).
#3
  0
Ayls Billones
2013-01-05 14:42:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Musisz poczekać, aż osiągnie wiek 6 miesięcy, aby móc dać mu jedzenie dla dziecka. W międzyczasie naprawdę musisz cierpliwie wstawać w nocy do karmienia. Mam również podobne doświadczenia z synem, kiedy był w tym wieku, to naprawdę bardzo męczące, ale naprawdę musimy dostosować się do harmonogramu karmienia Twojego dziecka. Dzięki temu możesz zapewnić im stabilny wzrost i rozwój - http://goarticles.com/article/Understanding-The-Baby-Weight-Percentile/7165388/To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...