Pytanie:
Jak możemy wprowadzić formułę dla naszego dziecka?
Mongus Pong
2011-09-08 16:28:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze rano dawałem dziecku butelkę odciągniętego mleka.

Niedawno moja partnerka zdecydowała, że ​​ma dość odciągania pokarmu (nie winię jej!), a ponieważ teraz odstawiamy nasze dziecko od piersi, pomyśleliśmy, że byłoby w porządku, aby zacząć podawać jej jakąś formułę.

Była całkiem zadowolona z formuły przez kilka tygodni, a potem nagle zdecydowała, że ​​jej się nie podoba. Teraz za każdym razem, gdy próbuję podać jej butelkę, po prostu walczy i odmawia picia mleka.

Czy mogę coś zrobić, aby zachęcić ją do ponownego wzięcia butelki?

Ja jestem dość snobem i upieram się, że ma tylko organiczne produkty, co ogranicza nas do jednej marki, więc zmiana marki nie wchodzi w grę ...

Ile lat ma dziecko?
@Hairy, urodziła się przedwcześnie, więc ma 9 miesięcy lub prawie 6, w zależności od tego, jak na to patrzysz.
Bez obaw. mieliśmy problemy z tym, że dziecko było zdezorientowane, kiedy robiliśmy to samo, mniej więcej w tym samym wieku. Nie pamiętam, jak to zostało rozwiązane, więc skonsultuję się z zarządem i wrócę. Zostało rozwiązane. Właściwie myślę, iirc, że zmieniliśmy styl smoczka
@Hairy, nie będzie problemu ze smoczkiem, ponieważ jest bardzo przyzwyczajona do przyjmowania butelki, sprzeciwia się zmianie drinka.
Cztery odpowiedzi:
#1
+6
MichaelF
2011-09-08 17:49:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja żona przez jakiś czas mieszała mleko z piersi z mlekiem modyfikowanym, ostatecznie zwiększając dawkę, aż dziecko było już przyzwyczajone. W niektórych momentach miała problemy, a także miała małą butelkę całego mleka z piersi, więc kiedy dziecko odmawiało formuły, zaczynała jedną butelkę, a następnie zmieniała. Nasze dzieci w większości odmawiały formuły, a moja najstarsza nie brała zbyt wiele butelki, ale wyszło, kiedy to zrobiliśmy. Czasami trzeba oszukiwać dzieci, dopóki nie przyzwyczają się do robienia rzeczy po swojemu. : smirk:

OK, brzmi jak plan. Założę swój sprzęt do zamieszek i zasugeruję mojej partnerce, aby wyraziła trochę więcej!
#2
+2
Xaisoft
2011-09-08 21:16:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ciekawe, że była z tego zadowolona przez około 2 tygodnie. Czy na pewno sprawdziłeś, czy nie spowodowało to podrażnienia żołądka? Jeśli wszystko jest w porządku, co zrobić, jeśli spróbujesz powoli wprowadzać mieszankę z odciągniętym mlekiem, na przykład w połowie odciągniętym do połowy i zmniejszając odciągniętą mleko, zwiększając jednocześnie formułę, aż ona (zwłaszcza jej żołądek) naprawdę się do tego przyzwyczai. Musiałam zrobić podobnie, kiedy musieliśmy dać naszemu dziecku formułę alternatywną do tej, do której był przyzwyczajony.

#3
+2
Sarato
2011-09-09 01:09:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz trochę zmienić rutynę.

Jeśli Twoje dziecko ma 6 miesięcy, to dobry czas na wprowadzenie pokarmów stałych (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Zamiast dawać jej butelkę rano, możesz dać jej płatki ryżowe z domieszką mleka modyfikowanego.

#4
+1
Christine
2011-09-08 20:22:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie wygląda na to, że istnieje wiele opcji formuły organicznej. Po prostu możesz ich nie widzieć w sklepach, w których zwykle robisz zakupy. http://www.earthsbest.com/node/12 http://similac.com/baby-formula/similac -advance-organic http://www.vermontorganicsformula.com/ http://www.naturesone.com/

I osobiście nie odstawiłbym dziecka, które urodziło się tak wcześnie. Wcześniaki już mają wiele problemów zdrowotnych, nie ma potrzeby podawania im formuły, która jest trudniejsza do strawienia i nie jest dla nich tak dobra.

Jeśli jednak twoje serce jest naprawdę nastawione na odstawienie od piersi, prawdopodobnie potrzebujesz tylko czasu. Możesz spróbować delikatnie ją kołysać, dając jej butelkę i śpiewając jej.

Dzięki. Będę musiał znaleźć źródła dla tych w Wielkiej Brytanii. Odstawiamy od piersi za radą naszego konsultanta i pielęgniarki środowiskowej. Wcześniaki zwykle wymagają odsadzenia wcześniej niż dzieci urodzone o czasie. Potrzebuje tyle kalorii, ile możemy (bezpiecznie) załadować, aby zwiększyć wagę. Mleko z piersi już nie wystarcza (nadal dostaje dużo, po prostu dodajemy więcej na wierzch).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...