Pytanie:
Dlaczego moje dziecko będzie łatwo spać w nocy, a nie drzemać w ciągu dnia?
Sarato
2011-09-13 10:15:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno położyłem 6-miesięczne dziecko na noc. Nie spała, kiedy ją położyłem, i niecałe dziesięć minut później, bez płaczu, już spała. Próbuję tego w ciągu dnia, a ona płacze, dopóki nie idę po nią. Drzemie tylko w kilku seriach po 15-30 minut.

Jej pokój dziecinny jest niestety dość jasny w ciągu dnia, nawet przy zamkniętych żaluzjach (z powodu ogromnych okien i świetlika). Na górze jest też cieplej w ciągu dnia.

Moje główne pytanie brzmi: dlaczego tak wyraźna różnica i co mogę zrobić, aby drzemka bardziej przypominała spanie w nocy?

Dobre pytanie! Na marginesie, uważaj się za szczęściarza ... większość rodziców ma odwrotny problem (dziecko idzie na drzemkę dobrze, ale trudno jest usypiać dziecko w nocy)!
Trzy odpowiedzi:
#1
+4
jlg
2011-09-14 21:39:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zauważyłem, że zdobycie zaciemniających paneli okiennych z Targetu pomogło mojej córce podczas drzemki. Właściwie pomogli dość znacząco. Zanim zdążyłem zdobyć jej zasłony, po prostu położyłem koce na oknach, żeby zablokować całe światło. Następnie po prostu wyłącz telewizor w drugim pokoju i upewnij się, że żadne światło nie wpada do jej pokoju z korytarza lub jego niewielka ilość, sprawi, że poczujesz się jak w nocy. Zawsze możesz położyć się na podłodze w jej pokoju, jeśli nie masz zbyt wiele do roboty, i zdrzemnąć się z nią.

Rozważałem sposób na zablokowanie światła w jej pokoju, ale mamy przesuwane szklane drzwi balkonowe (na które możemy zasłonić rolety), a na górze trójkątne okna (które nie mają rolet).
Istnieje folia okienna, która przyciemni okna bez rolet. Nigdy go nie używałem, ale słyszę, że działa jak przyciemnianie szyb samochodowych. http://bit.ly/oVGSSo
#2
+3
HedgeMage
2011-09-13 18:24:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Metabolizm każdego dziecka jest inny (tak jak każdego dziecka i dorosłego!) ... może po prostu nie być drzemką. Większość niemowląt w wieku 6mc budzi się w nocy - fakt, że twoje śpi lepiej niż większość w nocy, może oznaczać, że śpi bez drzemek.

Chyba że zachowuje się w jakiś sposób pozbawiona snu, ja ' Nie martw się o to i nie próbuj wymuszać rutyny drzemki ... może to spowodować, że nauczy się walczyć ze snem jako nawyk i zepsuć wielki sukces przed snem, który już osiągnąłeś.

#3
+2
Torben Gundtofte-Bruun
2011-09-14 22:37:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Światło

Opierając się na doświadczeniu z moim synem, światło słoneczne jest głównym czynnikiem. Gorąco polecam znaleźć sposób na zasłonięcie światła , a ponieważ skomentowałeś, że nie jest to łatwe, to moim następnym zaleceniem jest drzemka w innym pokoju mocny> który można przyciemnić.

Chociaż drzemka w miejscu innym niż nocne łóżko może wymagać przyzwyczajenia się, może to nawet działać na twoją korzyść, ponieważ wyraźnie sygnalizuje czas drzemki zamiast pory snu , ale to prawdopodobnie niewielki efekt uboczny.

Dźwięki

Oprócz światła słonecznego, dźwięki otoczenia również mogą mieć znaczenie. Zakładam, że już próbujesz uniknąć głośnych lub nietypowych dźwięków („nie odkurzaj podczas drzemki” itp.), Ale możesz nawet wprowadzić nowe, kojące dźwięki. Przez przypadek odkryliśmy, że dźwięk deszczu bardzo dobrze uspokaja mojego syna, więc mamy urządzenie, które delikatnie odtwarza „deszcz”, kiedy śpi (a przynajmniej gdy zasypia). Dziecku może pomóc jakiś rodzaj białego szumu lub dźwięków otoczenia.

Ciekawostka: mam przyjaciółkę, która potrzebowała odkurzacza w swoim pokoju, żeby zasnąć, kiedy była mała. Skończyło się na nagraniu dźwięku na taśmę, aby zaoszczędzić na zużyciu i eletyczności. ;)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...