Pytanie:
Co powinienem zrobić, gdy mój maluch wychodzi z łóżeczka w nocy, aby się pobawić?
agent-j
2011-07-05 05:52:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak więc w nocy czasami moja 22-miesięczna córka wychodzi z łóżeczka i się bawi. Myślałem o tych opcjach:

  • Pozwalać jej bawić się, aż się zmęczy i zasypi na podłodze (lub materacu dla niej dużej dziewczynki, który mamy na podłodze)
  • Odłożenie jej z powrotem do łóżeczka, gdy zauważymy, że wyszła

Jakieś sugestie?

Czy wychodzenie z łóżeczka nie jest tradycyjnym wskaźnikiem „czas przestawić się na łóżko”? Oczywiście nie pomogłoby to w całym wstawaniu z łóżka w środku nocy ...
Sześć odpowiedzi:
#1
+13
Iunknown
2011-07-05 07:01:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Połóż je z powrotem w łóżku. Bez rozmowy, bez wyrazu twarzy, po prostu wróć do łóżka i wyjdź. `` Opłucz i powtarzaj '', dopóki nie zostaną w łóżku.

To właśnie zrobiliśmy z naszym. Minimalna interakcja, więc nie ma nagrody za wstawanie z łóżka.
Może minąć trochę czasu (prawdopodobnie tydzień lub 2), zanim Twoja córka przyzwyczai się do tego pomysłu, a to będą dla Ciebie długie wieczory. Najlepiej, jeśli robi to nie tylko jeden rodzic, ale podzielisz zadanie między rodziców, ponieważ może to działać Ci na nerwy. Jednak warto. Po pierwsze, Twoje dziecko nauczy się, że stawiasz ograniczenia, a Ty stoisz za słowem, że musi iść spać. Po drugie, dzieci potrzebują tyle snu, ile to możliwe, a wczesne kładzenie się spać to dobry nawyk.
#2
+6
Paul de Vrieze
2011-07-18 19:51:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy wychodzi z łóżeczka, czas zabrać jej inne łóżko . Wspinanie się jest łatwiejsze niż bezpieczne zejście. Ponieważ i tak będzie się wspinać, zapewnij jej bezpieczeństwo, ustawiając jej łóżko, z którego wysiadanie nie jest niebezpieczne.

Jeśli chodzi o wyjście, odłóż ją z powrotem (w razie potrzeby wielokrotnie) zgodnie z odpowiedzią innych .

#3
+3
Shauna
2011-07-06 01:53:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz sugestii umieszczenia jej z powrotem, dobrym pomysłem jest oddzielenie sypialni od zabawy. Zachowaj oddzielny pokój zabaw (lub, jeśli nie masz dodatkowych pokoi, miejsce do przechowywania jej zabawek i innych rzeczy w miejscu innym niż sypialnia w domu), w którym znajdują się wszystkie jej zabawki. W ten sposób nie ma nic wartego wstawania z łóżka dla . To również wzmacnia konotację „sypialnia = sen”.

Oddzielne przestrzenie do zabawy i spania to luksus, na który jednych nie stać lub nie chce, bo zabawki zaśmiecałyby przestrzeń potrzebną innym (salon).
@TorenGB - Mając tylko wystarczającą liczbę pokoi na standardowe rzeczy (tj. - bez dodatkowych pokoi, które można przeznaczyć na pokój zabaw), w pełni rozumiem, że nie mam dodatkowych pokoi do przeznaczenia, stąd sugestia, aby inny pokój był podwójny. Jednak stworzenie pokoju, takiego jak pokój dzienny, podwójnego zastosowania, nawet jeśli wiąże się z ryzykiem zagracenia, jest moim zdaniem częścią poświęceń, które muszą być ponoszone jako rodzic, tak jak bezsenne noce treningu snu są . Jeśli chodzi o bałagan, do tego służą skrzynki z zabawkami, a także wyznaczone przestrzenie w pokojach.
Dobra odpowiedź! Powinieneś to zmienić w swojej odpowiedzi.
#4
+2
Cryst
2011-07-05 07:02:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz nauczyć swoją córkę posłuszeństwa, umieść ją z powrotem w łóżeczku i powiedz jej, że w nocy śpi. W przeciwnym razie pozwoliłbym jej grać do zmęczenia.

Jeśli pozwolisz jej bawić się do zmęczenia, w przyszłości będzie chciała robić, co zechce, ponieważ kiedyś „wygrała” jej sposób.

Wątpię, czy jeden wzorzec w wieku 22 miesięcy determinuje przyszłe zachowanie na całe życie. Czy nie lepiej jest nauczać / wymuszać posłuszeństwa w rzeczach, które są naprawdę ważne? (Odrabianie lekcji, punktualne jedzenie / spanie.)
Jeden wzorzec w wieku 22 miesięcy nie będzie decydował o „na całe życie”, ale tak będzie przez kilka następnych razy. Jeśli nadal będziesz pozwalać jej walczyć z zasadami, nie mówię, że źle jest pozwolić jej na to, by ją stawiła, ale postępując * wbrew zasadom *, ona rozwinie pomysł, że zasady tak naprawdę nie mają zastosowania.
No ok, właśnie mówiłem, że prawdopodobnie „zostań w swoim łóżeczku” nie jest po pierwsze wartą zachodu zasadą. Stwórz zbyt wiele arbitralnych i bezcelowych zasad, a dziecko będzie miało mylne wrażenie na temat zasad. Oczywiście nie znam sytuacji rodzinnej i tego, jak ważne jest pozostanie w łóżeczku.
Tak, to prawda, OP właściwie nie stwierdził, że miała być w łóżeczku, ale zakładam, że tak.
#5
+1
Marketing Consultant
2011-07-06 09:44:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawsze pozwalaliśmy naszemu synowi bawić się przez kilka godzin po tym, jak położyliśmy go do łóżka o 8. Po prostu się śmialiśmy i robiliśmy mu zdjęcia, jak zasnął na środku stosu zabawek w nocy. Nigdy nie wydawał się zmęczony w ciągu dnia, po prostu spał w czasie drzemki.

Nasze drugie i trzecie dzieci nie zdecydowały jeszcze, że chcą wyjść z łóżek i pobawić się. Proponuję pozwolić im grać.

Wybierz swoje bitwy. Jestem pewien, że masz z nimi dość wojny w ciągu dnia.

#6
  0
Amanda Burris Hughes
2011-07-07 05:36:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dlaczego nie pozwolić jej spać na podłodze? Dlaczego nie pozwolić jej spać z tobą?

Pod koniec dnia przygotuj dobrą porcję odprężenia. Ścisz telewizor / radio, wyłącz światło, uspokajaj, a następnie wykonuj nocną rutynę. Jeśli nadal wstaje w nocy, aby się bawić, prawdopodobnie za dużo śpi w ciągu dnia. Baw się dobrze przez cały dzień, dużo zabawy, dużo hałasu, baw się na zewnątrz, gdzie jest jasno, a potem przygotuj się do snu, relaksując się.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...