Pytanie:
Czy spanie dziecka ze zwieszoną głową jest niebezpieczne?
Peter Olsson
2011-07-09 17:00:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie martwiłem się o nasze 2-letnie spanie pół siedzące ze zwieszoną głową. Jednak dzisiaj spotkałem osobę, która jest naprawdę przekonana, że ​​może to spowodować urazy szyi w późniejszym życiu.

Czy jest z tym jakieś niebezpieczeństwo? Jeśli tak, to w jakim wieku?

Trzy odpowiedzi:
#1
+4
user896
2011-07-10 05:55:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W późniejszym okresie życia, prawdopodobnie nie tak długo, jak nie jest to codzienny nawyk. Niektóre małe dzieci będą miały wczesne problemy z szyją, jeśli będą spać codziennie z głową po jednej stronie. Nie znam medycznego określenia tego schorzenia, ale nie mogą obrócić głowy na drugą stronę, dopóki nie wykonają fizjoterapii. Zdarzyło się to synowi przyjaciółki i ostrzegła nas przed tym, gdy zobaczyła skłonność naszej córki do patrzenia tylko w lewo.

W każdym razie, czy kiedykolwiek spałaś z głową na jednej stronie przez całą noc? Zrobiłem to i jest to naprawdę bolesne, kiedy się budzę.

Jeśli podróżujesz samochodem, pociągiem, samolotem, autobusem, wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca do spania, to nie masz wielkiego wyboru . W najgorszym przypadku może obudzić się z bólem szyi. Ale jeśli jesteś w domu, przed telewizorem lub czymkolwiek, połóż go do łóżka. Daj mu dobre nawyki związane ze snem od samego początku.

To prawda - jeśli codziennie śpisz z głową po jednej stronie, mięśnie i ścięgna po jednej stronie stają się krótsze niż po drugiej. Na szczęście terapia jest dość prosta i bezbolesna - po prostu uciążliwa.
FYI: nazwa medyczna tego schorzenia to kręcz szyi.
#2
+3
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-10 00:22:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie zapytałem o to moją żonę fizjoterapeutkę. Powiedziała, że ​​nie ma informacji o żadnych badaniach. W każdym razie prawdopodobnie nie jest śmiertelny sam w sobie, ale i tak należy go unikać, jeśli nic innego, to ze względu na wygodę.

#3
+2
Hairy
2011-07-12 17:39:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moim głównym problemem jest to, że kiedy jedziemy, a jeden z nich zasypia ze zwieszoną głową. Wiem, że nie ma żadnych prawdopodobnych naukowych badań na ten temat, ale obawiam się, że zakłóciłoby to ich oddychanie, więc zawsze, zawsze , sięgamy ponad i prosto ich głowy. Kupiliśmy nawet foteliki, które mają boczne poduszki, dzięki czemu mogą bezpiecznie i wygodnie oprzeć głowę. Nie wiem, czy istnieje jakieś „osteopatyczne” rozumowanie, że uszkodzą sobie szyje, ale to by mnie martwiło.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...