Pytanie:
Jak możemy uczynić rodziców bardziej atrakcyjnymi niż telewizja, gry wideo itp.?
kalingga
2011-10-10 15:28:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może jestem za wcześnie, aby o to pytać, ponieważ 25 września zmienił się mój status na ojca .. Ale jestem tego bardzo ciekawy.

Dowiedziałem się z otoczenia ( moi przyjaciele, moi sąsiedzi itp.), że ich dzieci (gimnazjum / liceum) są bardziej pociągane do innych niż nas jako rodziców. Ich dzieci są bardziej zainteresowane telewizją, spędzaniem czasu z przyjaciółmi, graniem w gry wideo, a nie spędzaniem więcej czasu z rodzicami.

Myślę, że to w porządku, jeśli dzieci mogą się od nich nauczyć dobrych wartości, nie? Może nie dzieje się to we wszystkich rodzinach ... Ale myślę, że teraz wrogami rodziców są takie rzeczy (telewizja, gry wideo itp.).

Dlaczego są bardziej atrakcyjni niż my (jako rodzice)? Jak możemy uczynić siebie bardziej atrakcyjnymi niż te rzeczy?

Mam nadzieję, że moje pytania są jasne, ponieważ nie jestem z USA.

Cztery odpowiedzi:
#1
+10
BBM
2011-10-10 15:51:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, moje doświadczenie jest inne (do tej pory), ponieważ nasz syn, który ma „zaledwie” prawie 4 lata,

  • nie ma dostępu do telewizji, gier wideo itp. jednak i
  • jest bardzo, bardzo zainteresowany spędzaniem czasu z nami (swoimi rodzicami)

Zastanawiam się, czy w przypadku starszych dzieci:

  • A co z rodzicami, o których mówisz? Czy naprawdę chcą spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi?
    Wielu rodziców może być szczęśliwych, mając trochę czasu dla siebie i prawdopodobnie nie będzie nalegać na spędzanie więcej czasu ze swoimi dziećmi, jeśli dzieci bardziej niezależne.

Myślę, że dla dzieci ważne jest, aby uzyskać niezależność i niezależność, dlatego jednym z trudnych i bolesnych celów młodości i dojrzewania jest znalezienie własnej drogi i nauczenie się uniezależnić się od rodziców, aby budować własne życie.
(Rodzicom może być również trudno pozwolić dzieciom odejść i podejmować własne decyzje, które czasami mogą być „złe” - przynajmniej z perspektywy rodziców ).

Kilka pomysłów: IMHO jeśli rodzice chcą być lub stać się (bardziej) „atrakcyjni” dla swoich dzieci, muszą

  • być naprawdę zainteresowani spędzając czas z dziećmi i pracując nad ich związkiem
  • uczciwie staraj się szanować interesy i opinie dzieci str ong> i nie tylko narzucać im czynności, które chcieliby rodzice
  • próbować znaleźć zajęcia , które są inspirujące i interesujące dla dzieci, dawać im możliwość uczenia się i odkrywania nowych rzeczy oraz wspólnej zabawy
  • być pozytywnym wzorem do naśladowania (jeśli rodzice spędzają dużo czasu przed telewizorem, dlaczego nie mieliby tego robić dzieci?)
Myślę, że twoja lista pomysłów naprawdę to obejmuje, na pewno rodzice mogą być atrakcyjni dla dzieci, ale muszą chcieć być. Dopóki nie podejmą wysiłku, nie ma naturalnej grawitacji.
A żeby to wszystko zrobić, musisz mieć energię.
@LennartRegebro: To prawda - ale IMHO dla większości ludzi to kwestia priorytetów.
#2
+5
Rory Alsop
2011-10-12 02:57:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Unikaj samodzielnego oglądania telewizji i staraj się bawić z dzieckiem / wchodzić z nim w interakcję. Rób z nimi rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność.

W ten sposób staniesz się doskonałym wzorem do naśladowania dla zachowań, które chcesz.

Jeśli masz tendencję do siedzenia i oglądania telewizji bez rozmowy, to właśnie co ostatecznie zrobią.

#3
+2
Erin
2011-10-13 04:19:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naturalnie zaczynamy od najbardziej interesujących i najważniejszych „rzeczy” w życiu naszych dzieci. Jesteśmy ich światem. Najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić, aby pozostać centrum ich wszechświata, jest to, by pozostały one centrum naszego. Nasze działania powinny koncentrować się na interakcjach z naszymi dziećmi, modelowaniu zachowań i czynności, które cenimy. Jednak nadejdzie moment, w którym nie będziesz już cool. Widziałem, jak zbyt wielu rodziców popełnia błąd, gdy ich dzieci wchodzą w okres dojrzewania, nie możesz być kumplem swojego dziecka. Kiedy osiągną ten etap, ważne jest, aby zachować moralność, a także swoją pozycję jako rodzica. Nie oznacza to, że powinieneś przestać robić rzeczy ze swoimi dziećmi tylko dlatego, że nie „lubią” zajęć lub pozornie cię nie lubią. Prawda jest taka, że ​​pamiętam niezliczone zajęcia rodzinne, w których powiedziałem, że nie chciałem uczestniczyć jako nastolatek, które należą do najlepszych doświadczeń w moim życiu. Podsumowując, dzięki Bogu moi rodzice sprawili, że udział w zajęciach rodzinnych nie podlegał dyskusji.

#4
+1
Paul Cline
2011-10-10 21:10:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku małych dzieci prawdopodobnie wszystko, czego potrzeba, to zaciekawiona i skupiona uwaga rodzica. Powinniśmy poświęcić czas z dala od niepożądanych zachowań (takich jak oglądanie telewizji) i poświęcić go zabawie z naszymi dziećmi.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...