Pytanie:
Jak radzisz sobie z konfliktem między dzieckiem a nauczycielem?
user420
2011-08-31 22:41:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak podchodzisz do rozwiązania sytuacji, w której nauczyciel i Twoje dziecko mają poważny konflikt? Kiedy Twoje dziecko przychodzi do Ciebie i narzeka na „niesprawiedliwe traktowanie” ze strony nauczyciela, w jaki sposób zidentyfikujesz, skąd naprawdę pochodzi problem, tak aby Twoje dziecko nie miało poczucia, że ​​go nie wspierasz?

Co uważasz za główny konflikt? Myślę, że powinieneś znać swoje własne dzieci; Znam swoje bardzo dobrze i od razu widzę, czy zgodnie z prawdą są oszczędni. Myślę, że powinieneś być w stanie zobaczyć, czy oni przesadzają z sytuacją i prawdopodobnie jest to przyczyna tego, którą należy się zająć.
@Hairy to brzmi jak początek dobrej odpowiedzi.
Trzy odpowiedzi:
#1
+7
DanBeale
2011-09-01 00:08:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto jeden blog, na którym rodzic omawia niezadowolenie swojego dziecka z podejścia nauczyciela do lekcji przedmiotów ścisłych i jak on (rodzic) sobie z tym radził.

http://parentingbeyondbelief.com/ blog /? p = 4504

(Mam ten link z tej odpowiedzi: Jak sobie radzisz z nauczycielem, który uczy pseudonauki?)

To nie jest dobre dopasowanie, ponieważ nauczyciel był w błędzie, a rodzic miał prawo go poprzeć, a także sympatyczny dyrektor. Ale ogólne podejście wydaje się rozsądne.

  • Zbierz informacje, zapytaj dziecko, co się stało, a następnie zapytaj nauczyciela.
  • Spróbuj spojrzeć na rzeczy z punktu widzenia nauczyciela i delikatnie pracuj nad rozwiązanie
  • Eskaluj, jeśli coś nie działa
Fantastyczny link! +1
Możesz także uczyć / pokierować swoje dziecko, jak zadać nauczycielowi niektóre z tych pytań wraz z podanymi tutaj sugestiami.
#2
+2
Torben Gundtofte-Bruun
2011-09-01 00:35:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest tutaj całe spektrum rozwiązań, w zależności od tego, jak subiektywny jest dany punkt i jaka jest Twoja osobista opinia na ten temat.

Najpierw poznaj fakty, jeśli takie istnieją. Zakładając, że sprawa jest wystarczająco ważna (i dość rzadka), zdobądź również wersję dla nauczyciela. Posłuchaj swojego przeczucia, kto ma (bardziej) rację. A teraz zastanów się, jakiego wyniku naprawdę chcesz od tego konfliktu: czasami zwycięstwo może zaszkodzić bardziej, niż pozwolić mu odejść.

Jeśli chodzi o wspieranie dziecka , nie sądzę, zawsze bierz stronę dziecka. Dziecku lepiej przysłuży się nauczenie się, że jesteś sprawiedliwym i uczciwym rodzicem, ponieważ bierzesz pod uwagę wersję obu stron. Jeśli zdecydujesz, że dziecko ma rację, poświęć mu tyle energii, ile czujesz, że pasuje do sytuacji. Jeśli czujesz, że nauczyciel ma rację, delikatnie, ale wyraźnie daj mu do zrozumienia, że ​​tak naprawdę ma on rację.

#3
+2
LRM
2013-03-28 07:30:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poważnie, przeczytaj książkę Counselling The Culturally Diverse (w rażący sposób ujawnia masową dyskryminację rasową i społeczno-ekonomiczną, która nadal występuje dzisiaj w bardzo subtelny i zręczny sposób).

Nauczyciele, doradcy, itp. wydają się próbować zachowywać się tak, jakby problem tkwił w dziecku, kiedy nie zawsze tak jest i ostatecznie jest to udokumentowane! Amen!

Książka jest autorstwa Sue i Sue; ludzie pokazujący, jak ludzie lubią iść na łatwiznę. Lubią obwiniać cel, a nie tych, którzy naprawdę powodują lub przyczyniają się do konfliktu. Nie zawsze jest to dzieciak. Następnie rodzice mają poczucie, że to ich strategie rodzicielskie (dokładnie tak, jak powyższy komentarz „zamiataj to pod dywan”).

Stań w obronie swoich dzieci zawsze, gdy masz jakiekolwiek wątpliwości i nigdy nie zakładaj . Pytanie.

Bądź zaangażowany i zawsze upewnij się, zanim podejmiesz założenia.

Cześć, @LRM, i witaj na stronie! Jak widać, dokonałem dość znaczących zmian w Twojej odpowiedzi. Sformatowałem go, aby był bardziej przejrzysty, a także usunąłem części, które nie wydają się bezpośrednio odpowiadać na pytanie (utrzymujemy ścisły format pytań / odpowiedzi, a niektóre z Twoich komentarzy odbiegały -temat tutaj). Zapraszam do sprawdzenia naszego [faq], rozejrzenia się po innych pytaniach i odpowiedziach oraz dalszej edycji odpowiedzi tutaj, jeśli chcesz rozwinąć niektóre z wcześniejszych komentarzy w kontekście sugerowania strategii dla rodziców.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...