Pytanie:
Jak zachęcać malucha do chodzenia (jeśli w ogóle)?
user420
2011-08-31 17:14:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój 11-miesięczny syn „pływa” od dwóch miesięcy. Podnosi się dość łatwo i idzie całkiem dobrze, trzymając coś obiema rękami, a nawet jedną ręką (chociaż istnieje wyraźny brak pewności co do równowagi, gdy trzyma się tylko jedną ręką).

Czy mam czekać, aż zdecyduje się samodzielnie chodzić? A może są sposoby, aby pomóc mu rozwinąć równowagę i zachęcić do samodzielnego chodzenia, skoro wydaje się gotowy?

Czy ten maluch potrzebuje zachęty, czy tylko go zniechęci?
Trzy odpowiedzi:
#1
+7
Swati
2011-08-31 23:54:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nasz 11 miesiąc był podobny do Twojego i zachęcaliśmy ją do spaceru. Nie popychaliśmy jej ją, tylko zachęcaliśmy.

Mój mąż siedziałbym naprzeciwko siebie i kazał jej spacerować między nami dwojgiem . Stopniowo zwiększaliśmy odległość między nami, aby mogła popracować nad swoim chodzeniem. Rodzic mijający dziecko trzymał się jego biodra przez kilka pierwszych kroków. Puścić. Drugi rodzic byłby gotowy złapać dziecko, jeśli upadnie (z wyciągniętymi rękami) lub po prostu je przyjąć. Klaskaliśmy głośno i mówiliśmy „grzeczna dziewczynka” za każdym razem, gdy jej się to udało (w żadnym momencie nie uciekaliśmy się do czołgania się). Początkowa odległość, od której zaczęliśmy, była taka, że ​​mój mąż i ja mogliśmy dotykać się opuszkami palców, gdy ramiona były rozpostarte.

Robiliśmy to przez 1-2 noce, a potem wkrótce ona będzie chodzić odległości sama. Jak z kanapy na stolik do kawy. W końcu odległość po prostu rosła i rosła - byliśmy pewni, że będziemy ją zachęcać (brawa itp.) Za każdym razem, gdy szła, bez względu na odległość. Około 10 dni od kiedy to zaczęliśmy, była chodzikiem. Potem po prostu zabraliśmy ją na spacery wszędzie - na zewnątrz, do parków, centrum handlowego itp. Tj. Daj jej możliwość spaceru.

Zachęcaliśmy również do chodzenia, dając jej kosz na bieliznę do popychania silny>. Pusty, lekki, duży i stabilny kosz na bieliznę. Trzymała się wąskiego końca i po prostu spacerowała z nim z pokoju do pokoju. Uwielbiała to popychać. Pomaga, jeśli masz prosty korytarz, ponieważ miała problemy z obracaniem / manewrowaniem. Teraz uwielbia pchać wózki (nie będzie w nim siadać, włoży do niego kaczkę i ją popycha), uwielbia swoją małą taczkę itp.

Zachęcaj do chodzenia. Przygotuj się na jej częste upadki - pamiętaj tylko, aby pomóc jej wstać! Wkrótce będzie zawodowcem. Nasza córka, w wieku 12 miesięcy, była dziewczyną z kwiatów na ślubie kuzyna i szła alejką z koszem kwiatów obok nosiciela obrączki =). Żadnego upadku. W prostej lini. To było naturalne =)

Zachęcam do przechylania kosza na pranie do góry nogami, jeśli górna krawędź jest gładka, ponieważ jest to zwykle bardziej stabilne (szersze u góry, a teraz na dole) i mniej prawdopodobne, że mały pchnie krawędź w prawo, aby się odwrócić kosz na koniec i wpadnij do niego. (był tam ... guz na jego czole trwał tylko jeden dzień.)
@cabbey, Słyszałem, że to (rzucanie czegoś na siebie) określa się jako „zaciekawiony kot”.
#2
+6
Torben Gundtofte-Bruun
2011-08-31 18:06:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z twojego opisu powiedziałbym, że rozwija się normalnie, więc nie ma powodu, aby to robić dalej. Ponadto kroki, które podejmuje, zapewniają mu dużo treningu równowagi, więc nie mogę wymyślić nic, co byłoby przydatne w kontekście dodatkowego treningu. Myślę, że czuje się dobrze i będzie chodził szybciej, niż myślisz. A potem będziesz żałować, że nie mógł! :-)

Możesz zachęcić go do ćwiczeń częściej , jeśli chcesz, ale uważaj na znaki ostrzegawcze: jego równowaga będzie znacznie gorsza, gdy jest zmęczony, więc powinieneś tylko ćwicz z nim, kiedy ma zapas energii. Aby ćwiczyć, możesz sprawić, by wstał, kładąc zabawkę na stole na kanapie, a następnie kazać mu chodzić, kucając obok i prosząc go, aby do ciebie przyszedł - ale szybko wymyślisz własne „sztuczki treningowe”.

Muszę się na to zgodzić. Rozwój wydaje się być w porządku, a dziecko zachęca się, nawet jeśli na razie tylko pływa. Zanim się zorientujesz, będą chodzić / biegać.
#3
+5
Marie Hendrix
2011-09-08 05:11:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znalazłem ten artykuł, który zawiera przydatne informacje związane z tym pytaniem tutaj.

Najciekawsze informacje to:

To wymaga większości dzieci około 1000 godzin ćwiczeń od momentu wyprostowania się dziecka do chwili, gdy mogą samodzielnie chodzić.

Najważniejszy warunek chodzenia: silne mięśnie pleców rozwijające się w czasie czuwania na brzuchu.

Pomóż ćwiczyć równowagę i mobilność, tocząc piłkę do przodu i do tyłu, gdy dziecko już usiądzie prosto. Lub przytrzymaj zabawkę, przesuwając ją z boku na bok, aby zachęcić do pochylania się i sięgania. Pełzanie rozwija siłę szyi, pleców, nóg i ramion, a także lepszą kontrolę bioder.

Pozwól mu iść przed siebie, trzymając go za ręce. Od czasu do czasu puszczaj jedną rękę, aby mógł eksperymentować z równowagą. Albo stań kilka stóp dalej i kibicuj, gdy stoi sam.

Po opanowaniu stania ułóż solidne meble, aby mógł przejść przez pokój.

Pomysły przedstawione w innych odpowiedziach są doskonałe. Co najważniejsze, ciesz się tymi czasami wzrostu i rozwoju, gdy Twoje maleństwo dojrzewa.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...