Pytanie:
Jak rodzic może zachować zdrowy rozsądek? Jak zachowujesz energię i temperament?
Torben Gundtofte-Bruun
2011-08-04 19:58:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem pewien, że każdy rodzic ma takie dni:

Twoje dziecko przez cały dzień sprawia kłopoty. Jesteś wyczerpany i straciłeś rozum. Byłoby miło zrobić sobie przerwę, gdyby ktoś inny zajął stanowisko na godzinę - lub dzień. Ale jesteś sam, a partner jest w pracy przez kolejne „X” godzin. Pogoda jest zła; nie możesz iść na plac zabaw lub do zoo.

Masz ochotę krzyczeć.

Co byś zrobił, żeby zachować zdrowy rozsądek? Posłuchajmy kilku pomysłów.

Aktualizacja:
„Zrób sobie przerwę” też bym zrobił, ale czasami nie jest to łatwe. Moją sytuacją odniesienia jest maluch - za młody, aby „zaparkować” przed telewizorem i za stary, aby umieścić go w łóżeczku. Zamknąć go w jego pokoju? Nie wydaje się właściwe.

Naprawdę doceniam Twój ciągły wkład w tworzenie tej strony, ale to pytanie jest naprawdę rozmowne. Jedną z trudności, jakie napotykają strony takie jak Parenting, jest utrzymywanie pytań (i odpowiedzi) na podstawie wiedzy fachowej (lub przynajmniej ciężko zdobytego doświadczenia). To pytanie brzmi, jakby ktoś miał ciężki dzień i naprawdę potrzebował tylko skontaktować się z grupą wsparcia. Potrafię docenić ten sentyment, ale naprawdę muszę to zakończyć, ponieważ nie pasuje do * tej * witryny. Zobacz: [Dobra subiektywna, zła subiektywna] (http://blog.stackoverflow.com/2010/09/good-subjective-bad-subjective/)
Słuszna uwaga. Artykuł jest dobry, dzięki za przypomnienie mi o tym.
@Robert .. nie jestem pewien, zgadzam się .. część dobrego rodzicielstwa wymaga dbania o siebie. Może trochę edycji ...
„Zła pogoda, nie można iść na plac zabaw” - potrzebne źródło :-). Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, jest po prostu niewłaściwe ubranie ... Poważnie, jeśli nie jest huragan, zawsze można wyjść z dzieckiem, zwykle nie przeszkadza im deszcz i wiatr.
Siedem odpowiedzi:
#1
+5
jny
2011-08-05 00:06:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • Wyjdź z domu. Załóż folię przeciwdeszczową na wózek i po prostu spaceruj.
  • Idź do biblioteki - tak jest najlepiej. W Stanach Zjednoczonych często mają miejsce dla dzieci z zabawkami i książkami dla niemowląt.
  • Idź do centrum handlowego.
  • IKEA (jeśli masz jakąś w pobliżu) może mieć miejsce do zabawy dla małych dzieci.
  • Idź na kryty plac zabaw.
  • Musi być zabawka, która będzie go przez jakiś czas zajęta, dla mojego syna był to prosty zestaw Thomas the Train Engine. Stół do ćwiczeń również zajmował go przez jakiś czas.
  • Wyjmij nową zabawkę.
  • Miej harmonogram - w ten sposób zamiast jednego długiego dnia masz serię krótkich okresów, które są łatwiejsze do przetrwania.
  • Utrzymuj drzemkę tak długo, jak to możliwe - jest to ratownik życia. Dni, kiedy mój syn drzemał, były o wiele łatwiejsze niż te, w których nie miał. Nawet jeśli nie drzemie, spróbuj położyć go w łóżeczku na jakiś czas zgodnie z planem.

Edytuj: także, jeśli to możliwe, daj mamie możliwość wyjścia z domu na siłownię lub inne wybrane przez nią miejsce regularnie: poproś członka rodziny o opiekę nad dzieckiem, wynajmij opiekunkę na kilka godzin lub zostań z dzieckiem sam na weekend.

#2
+4
Swati
2011-08-04 20:18:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrób sobie przerwę.

Nasza córka nie mogła mieć więcej niż kilka miesięcy, kiedy potrzebowałam przerwy. Położyłem ją do łóżeczka („w jakimś bezpiecznym miejscu”) i wziąłem 30-minutowy prysznic. Ona płakała. Dużo. Ale potrzebowałem przerwy. Byłoby dla nas gorzej, gdybym nie zrobił sobie przerwy. Szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, żeby ją to obchodziło ani nie pamięta (ma 1!).

Od tego czasu w każdej chwili potrzebuję przerwy i nie mogę znaleźć nikogo, kto by ją zabrał na chwilę - po prostu idzie do łóżeczka lub kojca z kilkoma zabawkami (jeśli pogoda jest zły). Przy ładniejszej pogodzie jest łatwiej - w wózku i idziemy na spacer.

Jestem równie człowiekiem jak ona i ja też potrzebuję przerwy. Jeśli nie mogę o siebie zadbać, to na pewno nie mogę się nią zająć.

pozostawienie dziecka samego 30 minut wydaje mi się dość długie. Ale nie odważyłbym się ocenić sytuacji, której sam nie doświadczyłem. To naprawdę mogło być najlepszą opcją dla obu w tych okolicznościach. Proponuję dodać do swojej odpowiedzi: ** powiedz ** (lub wyjaśnij, jeśli możesz) ** swojemu dziecku potrzebujesz przerwy, aby się uspokoić i wkrótce wróci. ** Wyobrażam sobie, że to mogłoby być lepsze niż tylko wyjeżdżając, nie mówiąc nic o tym, dlaczego jedziesz i czy / kiedy wrócisz.
#3
+3
afrazier
2011-08-04 20:24:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ukryj.

Poważnie. Czasami, gdy wydaje się, że wymkną się spod kontroli, najlepiej jest zabrać dzieci w rozsądnie bezpieczne miejsce, a następnie udać się w inne miejsce (w domu lub na podwórko) i poświęcić kilka minut na uspokojenie się .

Rzucenie filmu na telewizor i danie dzieciom dużej miski popcornu może dać ci wystarczająco dużo czasu na samodzielne ułożenie się.

Jeśli dziecko jest niemowlęciem, czasami wszystko możesz położyć go w łóżeczku z zabawkami i przejść do innego pokoju. Tak, prawdopodobnie będą płakać i krzyczeć, ale i tak to robili, a ty też. Włącz muzykę, zamknij drzwi i rozpakuj.

Nie wyświadczasz swoim dzieciom żadnych przysług, eskalując sprawy.

#4
+3
Rhea
2011-08-05 00:49:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dlaczego Twoje dziecko płacze?

Po wyeliminowaniu wszystkich podstawowych potrzeb: jedzenia, snu, higieny, potrzeby stymulacji, rozważ

Noś swoje dziecko

Mamy dziecko „bardzo potrzebujące” (w wieku zaledwie 3,5 miesiąca), które należy nosić przy sobie. Sypiała na huśtawce, ale już nie. Weź pod uwagę noszenie dziecka (chusty, nosidełka) i zajmij się swoim dniem. Ruch i ciepło twojego ciała mogą je uśpić.

Drzemka z dzieckiem

Dorośli również mogą skorzystać z drzemki. Kiedy moje dziecko ma się zdrzemnąć i absolutnie się opiera, kładę się z nią i przytulam. Oboje drzemiemy. Jeśli Twoje dziecko jest mobilne, rozważ bezpieczeństwo: śpij na podłodze w odpowiednio zabezpieczonym pokoju.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, to zawsze działa dla nas (przynajmniej na razie),

Daj dziecku relaksującą kąpiel

Zakładając oczywiście, że Twoje dziecko lubi kąpiel.

#5
+3
DanBeale
2011-08-05 01:15:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spróbuj wprowadzić dziecko w nową sytuację - jeśli jesteś w domu, wyprowadź je na kilka minut na zewnątrz.

Spróbuj innej zabawy. Może spróbuj jakiejś bałaganu, na przykład malowania pieczonej fasoli lub kalmary z puddingu ryżowego.

Spróbuj dać dziecku coś, w czym może być „niegrzeczne”, na przykład podarcie papieru (może na papier mache) lub kopanie kartonów.

Są to krótkie czynności, które mają na celu odwrócenie uwagi, a następnie zajęcie dziecku na chwilę, pozwalając mu na chwilę wytchnienia.

EDYTUJ, aby dodać więcej:

Wykorzystaj każdą okazję, aby zachęcić innych do pomocy. Zabierz znajomego i książkę na lokalny plac zabaw; odwiedź grupę maluchów i poproś kogoś o opiekę nad dzieckiem przez kilka minut; znajdź godną zaufania opiekunkę do dziecka, która może zająć około godziny w ciągu dnia, rozważ umieszczenie dziecka w żłobku na kilka popołudni w tygodniu.

Niektóre dzieci potrzebują po prostu dużo ruchu i uwagi. To jest wyczerpujące!

Znowu EDYCJA: O złej pogodzie - dzieci czasami to uwielbiają. Rozpryskiwanie się w kałużach, zabawa mokrą trawą, mokrymi liśćmi i tak dalej. Oczywiście zawijasz i upewniasz się, że jest zmiana ubrania, a potem miło spędzisz czas.

#6
+3
tomjedrz
2011-08-05 03:51:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebujesz przyjaciół lub przynajmniej innych rodzin z dziećmi w twoim wieku, z którymi możesz stworzyć zespół tagów. Kiedy zdarza się taki dzień, możesz do nich zadzwonić i poprosić o wizytę, lub umówić się na „zabawę”.

Moja żona i ja mieliśmy wokalnego, energicznego, świadomego malucha. W naszym kościele znaleźliśmy grupę rodzin z dziećmi w tym samym wieku w ramach programu opieki nad dziećmi na msze.

Najlepszym przyjacielem mojej 19-letniej córki jest dziecko, które poznała w tym kręgu, gdy miała dwa lata.

Wyjdź z domu, idź na pobliskie place zabaw i do parków, do lokalnego YMCA, pobliskiego basenu itp. Kiedy Twoje dziecko zacznie bawić się z innym dzieckiem, znajdź rodzica, podaj swój numer telefonu, weź jego i zapytaj o randkę z zabawą kolejny dzień. Następnie zadzwoń za kilka dni i wykonaj. Za kilka tygodni będziesz mieć trzy lub cztery przyjaźnie na planie, a kilka osób, do których możesz zwrócić się o pomoc, gdy dzień minie.

#7
+1
BBM
2011-08-05 02:56:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

masz już kilka bardzo dobrych odpowiedzi (np. (a) krótkie wyjście z pokoju i pozostawienie dziecka samego - w bezpiecznych okolicznościach! lub (b) „teraz na coś zupełnie innego” : zmień sytuację inną zabawką, wyjdź razem na zewnątrz lub cokolwiek innego).

Jeszcze jedna myśl:

Cóż, jeśli upadliście lubisz krzyczeć, może powinieneś po prostu ... krzyczeć . Jeśli jednak dziecko jest zbyt małe, aby zrozumieć i mogłoby się przestraszyć, może to być zły pomysł ....

Alternatywa : przemoc wobec niewinnych przedmiotów, np. Uderzenie sofę lub miękką poduszkę pięścią, aby trochę „wyładować”. Może mógłbyś to zrobić bez dziecka (pozostającego w jego pokoju przez chwilę), widzącego to.
Z drugiej strony może to być zmiana, aby pokazać dziecku (dzieciom), że lepiej jest znaleźć sposób na wypuścić parę, która nie szkodzi nikomu w pobliżu.

Czasami uderzam w materac, ścianę lub inny przedmiot, o którym wiem, że nie zostanie uszkodzony. Problem polega na tym, że czasami mój maluch to widzi i traktuje to jako lekcję, że kiedy jesteś zdenerwowany, w porządku jest rzucać różnymi rzeczami. Nie tego chcę się nauczyć.
@TorbenGundtofte-Bruun: na pewno - już zauważyłem, że mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne. Czy próbowałeś głośno wziąć bardzo, bardzo głęboki oddech (który również dziecko może z łatwością usłyszeć i nauczy się, że jest to właściwy moment, aby zatrzymać swoje irytujące zachowanie)?
Wzięcie głębokiego oddechu jest dobre i działa, ale znacznie wcześniej w scenariuszu. Na tym etapie (_ „masz ochotę krzyczeć” _) po prostu nie mam wystarczająco dużo energii psychicznej, aby przyjąć podejście Zen.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...