Pytanie:
Dlaczego nie pozwolić maluchowi dzielić sypialni z dzieckiem?
Grzenio
2011-07-16 18:39:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mamy 2-letnią córeczkę i teraz spodziewamy się dziecka w listopadzie. Po kilku pierwszych miesiącach, kiedy noworodek będzie spał w naszej sypialni, mogliśmy umieścić dwoje dzieci razem w jednym pokoju. Czy są ku temu jakieś powody?

Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest bezpieczeństwo - czy starsza osoba nie zrobi dziecku czegoś głupiego, ale niebezpiecznego?

Cztery odpowiedzi:
#1
+9
Torben Gundtofte-Bruun
2011-07-16 23:46:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli starsze rodzeństwo miało w przeszłości nieostrożność, wrogość lub brak namysłu w stosunku do innych dzieci, może to być powód do zmartwień o bezpieczeństwo, ale poza tym spodziewałbym się, że będzie ono ogólnie bezpieczne.

Wolałbym raczej pomyśleć, że byłby to bardziej praktyczny problem , ponieważ dwoje dzieci ma różne pory snu i jedno z nich budzi drugie o różnych porach w nocy i podobne zakłócenia.

#2
+9
Hairy
2011-07-18 12:46:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście bym się tym martwił. Mamy noworodka i jednego w wieku 4/5 lat, jednego 8. Wszystkie dziewczynki. Każdy z nich jest troskliwy i rozważny. Jednak najmłodsza chce ją tylko przytulać i całować przez cały czas. Aby to zrobić, czasami kładzie rękę w dół i opiera się o dziecko. W tej chwili oczywiście pozwalamy na bliski kontakt, ale obserwujemy jak jastrzębie i staramy się ją uświadomić, że dziecko jest małe i nie może wziąć na nią żadnego ciężaru, że nie powinna jej zbytnio dusić czułością.

Nie ma mowy, żebym pozwolił dziecku, nawet do 1 roku życia, przebywać w tym samym pokoju w nocy, ponieważ dzieci po prostu nie wiedzą, jak bardzo delikatne jest dziecko i nie mogę położyć ręki na sercu i powiedzieć Wiem, że 4-latek nie wstałby w środku nocy i nie próbowałby podnieść dziecka, przytulić go itp. Właściwa myśl, czy to sprawia, że ​​czuję się trochę chory, szczerze mówiąc, a ja nie skłonny do hiperboli. Martwi mnie samo myślenie o tym.

8-latka jest z nią cudowna i oczywiście jest wystarczająco inteligentna, by wiedzieć, jaka musi być ostrożna, ale nie ma mowy, żebym rozważał umieszczenie dziecka / malucha z dwulatkiem.

Radziłbym, żebyś był bardzo ostrożny, ale nie jest to coś, co bym kiedykolwiek rozważał, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co widziałem z pierwszej ręki. Najgorsze jest to, że moja środkowa chce po prostu kochać nową siostrę i to ta miłość może ją najbardziej zranić.

Nie masz dziecka w łóżeczku? Nie spotkałem jeszcze łóżeczka, do którego czterolatek byłby w stanie sięgnąć i wyciągnąć wszystko.
@Martha, mój 2-latek potrafi z niesamowitą prędkością wchodzić i wychodzić z łóżeczka. Nie chciałabym, żeby był sam w pokoju z noworodkiem, może traktować go agresywnymi uściskami i pocałunkami, które daje naszym kotom, co nie byłoby dobre dla noworodka.
#3
+6
JSBձոգչ
2011-07-18 21:08:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nasze dzieci (3 i 1) śpią razem od miesięcy i nie miałem z tym żadnych problemów.

Nie zrobiłbym tego, chyba że oboje mają to samo jednak przed snem, chyba że któryś z nich śpi bardzo mocno. Mamy szczęście, że mamy jedno i drugie: nasze dzieci kładą się spać w tym samym czasie, ale maluch potrzebuje trochę czasu, aby się wyciszyć i będzie rozmawiał ze sobą lub bawił się cicho w swoim pokoju, aż faktycznie zaśnie. Młodsza od razu kładzie się spać i przesypia wszystkie te czynności.

Jeśli któreś z dzieci śpi bardzo słabo lub nadal często budzi się i głośno płacze, możesz rozważyć czekanie. Jednak poza tym scenariuszem myślę, że byłoby dobrze.

właściwie celowo wstawialiśmy się do łóżka, więc jeden spał w pełni przed drugim, co zatrzymało interakcję.
#4
-1
richard
2019-01-16 22:28:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzieliłem pokój z moim 2-letnim starszym bratem, który znęcał się nad mną codziennie, słownie i fizycznie, dopóki nie dostałem własnego pokoju, gdy miałem 9 lat (za późno, ludzie!). Nawet gdy miał 6 lat (moje pierwsze wspomnienie, jak próbował mnie zabić, czekając, aż zejdę po drabinie, i zepchnął mnie).

Mój brat był w stanie kontrolować zrozumienie mojej matki na temat tego, co się dzieje (byłem niezdarny itp.) i moi rodzice w końcu doszli do wniosku, że moje problemy z zachowaniem (odgrywanie roli) były moją winą. Nie mają pojęcia o psychicznych i fizycznych torturach mojego brata.

Nie zbieraj dzieci razem w młodym wieku bez opieki! Zły wie, jak czekać na odpowiedni czas na nadużycie i jak ukryć to przed rodzicami! Przestań mówić innym rodzicom, że dobrze jest mieć dzieci w jednym pokoju, ale nigdy tak nie jest!

Przykro mi, że twój brat to kompletne * niegrzeczne słowo z twojego wyboru *, ale dzielenie sypialni nie jest opcją dla milionów ludzi na całym świecie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...