Pytanie:
Dlaczego mój 3-latek zachowuje się jak dziecko i czy powinienem aktywnie to powstrzymać?
Rich Standbrook
2011-09-13 22:32:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja córka ma 3 lata, ale często (i jesteśmy pewni, zwięźle) zachowuje się jak dziecko, wydając bulgoczące, jęczące odgłosy, czołgając się itp. Poza tym, że jesteśmy bardzo irytującymi dźwiękami trzylatka, wydaje się, że nie jesteśmy w stanie przekonać ją, żeby przestała. Czy uważasz, że jest to powszechna faza, z której wyrośnie, czy powinniśmy spróbować czegoś innego, aby ją powstrzymać.

Trzy odpowiedzi:
#1
+10
jlg
2011-09-14 00:01:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zupełnie normalne. Ona po prostu ma wyobraźnię. Moja córka ma 4, prawie 5 lat i czołga się po okolicy, zachowując się jak szczeniak. Dyszenie, szczekanie, praca. Doprowadza mnie to do szału, ale ona wie, że tak naprawdę nie jest szczeniakiem. Jestem pewien, że twoja córka wie, że nie jest dzieckiem, ale może pomyśleć, że są urocze, więc zachowuje się jak one.

Zawsze możesz ją pochwalić, kiedy mówi do Ciebie swoim dużym głosem dziewczyny, mówiąc: „Podoba mi się, gdy używasz głosu dużej dziewczyny. Rozumiem Cię znacznie lepiej niż wtedy, gdy udajesz być dzieckiem. ”

Przybijam piątki lub kciuki w górę, kiedy mówię moim dzieciom, że wykonują dobrą robotę z manierami, używając głosów dużych dzieci lub pamiętając o umyciu rąk nocnik. Dzieci uwielbiają uwagę!

#2
+2
GentlePurpleRain
2016-06-15 21:35:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możliwe, że Twoja córka pragnie takiej niepodzielnej uwagi, jaką często poświęca się dziecku (trzymanie, pielęgnowanie, przytulanie). Może to być szczególnie prawdziwe, jeśli w twoim życiu pojawiło się nowe dziecko, z którym spędziłaś trochę czasu, ale może być prawdą, nawet jeśli go nie ma.

Sugerowałbym, żeby jej pobłażać, kiedy to robi . Jeśli zacznie zachowywać się jak dziecko, podnieś ją, trzymaj jak dziecko i kołysz ją lub gruchaj na nią. Powiedz jej, jak bardzo kochasz „swoje maleństwo”. Jeśli aktywnie się opiera, moja teoria jest prawdopodobnie błędna, ale jeśli wydaje się jej to podobać, to prawdopodobnie tego właśnie potrzebuje.

Tak czy inaczej, nie przejmowałbym się tym. Chociaż jest to dla ciebie irytujące, nie ma w tym nic złego iw końcu nauczy się zachowywać jak jej wiek. Ale podejrzewam, że aktywne zniechęcanie do takiego zachowania prawdopodobnie sprawi, że będzie trwało dłużej, zwłaszcza jeśli jest dzieckiem o silnej woli, więc pobłażanie lub ignorowanie tego prawdopodobnie jest lepszą opcją.

#3
  0
user23520
2016-06-18 14:22:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inną opcją jest przekierowanie uwagi podczas jej zachowań „dużej dziewczynki”. Mówiąc do niej jak mała osoba mówiąca coś w stylu: „WOW !! Daj mi piątkę! To było niesamowite! Stary, zmieniasz się w dużą dziewczynę, jestem pod wrażeniem!” i będąc zbyt empatycznym ... nauczy ją, że czekają na was nowe obowiązki, oboje. I jesteście w tym razem; co również wzmocni jej poczucie własnej wartości i pewność siebie. Oprócz bałaganu spowodowanego początkowo nauczaniem nowych umiejętności, może to przynieść ci niewielką pomoc. Dodatkowo możesz wprowadzić lalkę do sytuacji, gdy zachowuje się jak niemowlę i spróbować zmienić jej myślenie o tym, co myśli jej dziecko ... tj. chwyć jej lalkę i zrób głośny, płaczący dźwięk - mówiąc MAMA, MAMA i powtórz, jak zachowuje się wobec ciebie i zobacz, jak reaguje; następnie idź stamtąd, ponieważ wydaje mi się, że próbuje się z tobą komunikować, ale nie wie jak. Wszystkie dziewczyny, które znam, uwielbiają uwagę matki i ojca. : D To też minie i możesz nawet tego przegapić. Powodzenia!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...