Pytanie:
W jaki sposób dużo starszy brat może zyskać uznanie za faktyczne ojcostwo?
anonymous
2011-09-21 09:50:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam 26 lat i mieszkam z matką, która jest samotną matką. Jako noworodki adoptowała dwoje dzieci, które mają teraz 5 lat. Moja mama niedawno zaczęła pracować poza domem, więc teraz nawet je podnoszę i przygotowuję do szkoły rano, kiedy jej nie ma, zabieram je do szkoły i odbieram ze szkoły. Czuję się jak w roli ojca. Uczę ich różnych rzeczy, pocieszam, dyscyplinuję.

Czasami czuję się skonfliktowany i przygnębiony, że nie jestem ich ojcem. Zwłaszcza w czasach ojca. Wiele osób podchodzi do mnie, kiedy wychodzę z nimi publicznie lub kiedy zabieram ich do lekarzy i takie rzeczy nazywają mnie ich tatą i źle się czuję, gdy mówię, że nie jestem ich tatą.

Jeszcze niedawno, kiedy odbierałem je z przedszkola (nie mogę uwierzyć, że są już w szkole) ojciec innego dziecka podszedł do mnie z pytaniem, czy jestem ojcem mojego brata, ponieważ chciał umówić się na randkę dla chłopców ... zaczynam czuć się naprawdę skonfliktowany. Ponieważ czuję, że jestem ich tatą, spełniam swoją rolę w ich życiu, ale potem muszę wszystkim powiedzieć, że nie jestem ich tatą i czuję, że nie mogę zdobyć uznania za to, że to spełniam rolę, ponieważ jestem „tylko bratem”.

Doszło do tego, że prawie chcę się wyprowadzić i wyprowadzić, więc nie będę już ich „stać w” ojcu, ponieważ to mnie przygnębia. Po prostu nie wiem, co robić.

Chcę tylko opinii ludzi. Czy ktoś inny był kiedykolwiek w takiej sytuacji?

Czy mógłbyś dodać, czy rozmawiałeś o tym ze swoją matką i jakie jest jej zdanie? Wygląda na to, że wykonujesz świetną robotę i powinna to przyznać. Co by było, gdybyś poczuł uznanie? (Zakładam, że nie możesz ich formalnie adoptować?)
Nie, nie rozmawiałem z nią o tym. Mam wrażenie, że powie mi, że nic nie mogę na to poradzić, bo nie jestem ich tatą. Nie wiem, jak bym poczuł się rozpoznany ... nie mogą nazywać mnie swoim tatą z powodu dynamiki rodziny. Będę musiał kiedyś z nią o tym porozmawiać, bo w przedszkolu tańczą ojciec / córka, a mama / syn gra w kręgle. Więc czy moja siostra przegapi ten taniec, mimo że moja mama zabiera mojego brata na kręgle, czy oboje przegapią te wydarzenia z powodu „uczciwości”, to jest coś, do czego trzeba będzie się zwrócić.
Edycja: limit znaków. Przede wszystkim chciałem tylko opinii i wiedzieć, czy ktokolwiek inny był kiedykolwiek w podobnej sytuacji i co był w stanie z tym zrobić. Albo co ktoś by zrobił, gdyby był w takiej samej sytuacji.
Pytanie do mnie brzmi, co rozumiesz przez „zdobycie uznania”? Szukasz podziękowań i uznania od Matki za pracę, którą wykonujesz, aby pomóc wychować rodzeństwo. A może chcesz być rozpoznawany jako [autorytet] (http://en.wikipedia.org/wiki/In_loco_parentis)?
@chris M Cóż, początkowo nie napisałem pytania w ten sposób, ale myślę, że napisał je moderator. Chciałem tylko opinii na temat tego, co ludzie myślą o mojej sytuacji i czy mogę coś zrobić, aby czuć się w ten sposób. Naprawdę nie jestem pewien, czego chcę jako uznanie. Myślę, że tak, chcę po prostu jakiegoś wyrazu uznania od mojej mamy, nawet jeśli nikt inny o tym nie wie, na przykład dał mi błyskotkę lub coś na dzień ojca. Teraz, kiedy to mówię, brzmi to śmiesznie.
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
Daniel
2016-03-04 04:12:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami czuję się skonfliktowany i przygnębiony, że nie jestem ich ojcem. [...] Czuję, że nie mogę otrzymać uznania za spełnianie tej roli, ponieważ jestem „tylko bratem”.

Podważaj swój sposób myślenia:

  • Przestań czuć się przygnębiony tym, kim nie jesteś .
  • Zamiast tego poczuj się niesamowicie tym, kim jesteś .

Nie jesteś „tylko bratem”, jesteś starszym bratem , który kocha swoje młodsze rodzeństwo i robi niesamowita praca w odpowiedzialnej opiece nad nimi. To bardzo szanowana rola i zawsze możesz i powinieneś być z niej dumny!

Ponadto jesteś mężczyzną w swojej rodzinie . Tak, generalnie rolę tę powinien przejąć ojciec, ale w sprawach życiowych żaden ojciec nie jest obecny w twojej rodzinie. Więc wziąłeś na siebie odpowiedzialność i najwyraźniej robisz wszystko, co w twojej mocy, aby wypełnić tę rolę. Jest to niezwykle cenne dla twoich młodszych braci, którzy inaczej dorastaliby bez męskiego wzoru do naśladowania. Ponownie, przyjąłeś bardzo szanowaną rolę i w każdym razie możesz i powinieneś być z tego dumny!

W rzeczywistości robienie wszystko to jako „tylko brat” zasługuje na jeszcze większy szacunek niż robienie tego jako „ich ojciec”, ponieważ w żadnym wypadku nie jest to twoja naturalna odpowiedzialność. To wy dobrowolnie przyjęliście tę odpowiedzialność, ponieważ kochacie i troszczycie się. Jest nawet całkowicie w porządku „cofnąć coś” podczas wydarzenia zwanego „dniem ojca”: w rzeczywistości ty jesteś mężczyzną, który się o nie troszczy.

Bądź z tego dumny i po prostu przedstaw go takim, jakim jest.

#2
+5
Torben Gundtofte-Bruun
2011-09-21 20:51:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zrozumiałe, że ta sytuacja cię frustruje, zwłaszcza gdy jest wcierana w zewnętrzne wydarzenia, takie jak wspomniane imprezy taneczne / kręgle.

Jedna myśl, jaką mam na ten temat, jest taka, że ​​w wielu sytuacjach naprawdę jesteś w roli ojca, więc nie powinno mieć znaczenia, czy jesteś prawdziwym ojcem, czy nie:

W przypadku tych wydarzeń szkolnych nie ma bezpośredniego wymogu, aby uczestniczył opiekun prawny . Powiedzmy, że matka była w tym czasie w podróży służbowej; szkoła z pewnością nie miałaby nic przeciwko temu, gdyby ciotka przyszła na jej miejsce. Dlatego szkoła nie powinna się sprzeciwiać, gdy zastępujesz ojca.

To samo dotyczy ustawiania daty gry: jesteś upoważniony do decydowania, kiedy i czy taka randka ma się odbyć. Kiedy ktoś pyta cię, czy jesteś rodzicem, wiesz, że tak naprawdę pyta, czy możesz zdecydować, co zasugeruje.

1)
Kiedy więc zostaniesz zapytany, czy jesteś ojcem, musisz znaleźć odpowiedź, która Ci odpowiada. Coś w rodzaju „Tak, praktycznie.” lub „Nie, ale wystarczająco blisko”.

Może to działać w prawie każdej sytuacji - nawet w kwestiach prawnych, jeśli twoja matka jest gotowa przyznać ci niezbędne prawa. W większości przypadków pisemna i podpisana notatka od niej wystarczyłaby na wizyty w szkole, a może nawet na wizyty lekarskie.

2)
Porozmawiaj z matką, czy byłaby gotowa formalnie udzielić Ci tych praw - czy raczej, w jakich przypadkach, w jakich okolicznościach i warunkach przyzna ci prawa. Po otrzymaniu tego szczególnego uznania werbalnie możesz popracować nad nadaniem mu formy, która będzie przydatna w sytuacjach, w których jest to potrzebne. Najprawdopodobniej możesz napisać to sam; nie ma potrzeby angażowania osób prawnych.

Tak. Wiem, że mogę to wszystko zrobić. Mówię niektórym ludziom, że jestem „trochę” ich tatą. Jestem pod każdym względem. Chyba po prostu czuję się źle, że nie zostałem za to rozpoznany w miejscu publicznym. Myślę, że po prostu muszę to wyssać i zrobić wszystko, co w mojej mocy i mieć nadzieję, że kiedy będą starsi, spojrzą wstecz na swoje dzieciństwo i będą pamiętać o mnie, że robiłem to, co robiłem i zdają sobie sprawę, że byłem „tatą” ich dzieciństwa.
#3
+1
Shawn V. Wilson
2017-07-14 01:38:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja dziewczyna została prawnym opiekunem syna swojego brata. Wiele lat później wyszła za mnie za mąż.

Ponieważ była główną osobą, która go wychowywała, wszyscy używamy terminu „rodzice”, aby nas opisać. Czasami, gdy mówię o moim siostrzeńcu, mogę powiedzieć „to właściwie mój pasierb”, ale to dlatego, że czuję potrzebę wyjaśnienia. Zwykle to prawdopodobnie nie ma znaczenia.

Prawdą jest, że ludzie w miejscach publicznych zakładają, że jesteś ojcem dzieci, ale bycie znacznie starszym rodzeństwem nie jest niczym niezwykłym. (Stało się to w rodzinie mojej mamy.) Nie smuć się, mówiąc „Nie jestem ich tatą”. Wyprostuj się i powiedz z dumą:

Jestem ich starszym bratem!

(I pamiętaj, aby powiedzieć to wystarczająco głośno, aby każda kobieta mogła to usłyszeć . Uwielbiają samotnych facetów z uroczymi dziećmi.)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...