Pytanie:
Co rodzice powinni wziąć pod uwagę przy wyborze smoczka?
Marie Hendrix
2011-09-23 05:06:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje wiele różnych stylów smoczków, a wiele z nich twierdzi, że są bardziej zbliżone do piersi lub bardziej naturalne. Jakie kryteria powinni kierować się rodzice przy wyborze smoczka? Czy powinno opierać się wyłącznie na znalezieniu tego, który dziecko zaakceptuje?

Dwa odpowiedzi:
#1
+10
Sarato
2011-09-23 07:28:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bezpieczeństwo to najważniejsze kryterium (chociaż większość smoczków, które można znaleźć w sprzedaży, spełnia wytyczne dotyczące bezpieczeństwa). Poza tym wszystkie smoczki są równie dobre / złe dla Twojego dziecka, w zależności od tego, jak odpowiedzialnie ich używasz. Pozwól dziecku wybrać swojego ulubionego!

Bezpieczeństwo

 • Upewnij się, że smoczek nie może oderwać się od smoczka
 • Osłona (plastikowa część) powinna mieć dziurki zapobiegające wysypce i uduszeniu
 • Nie używaj sznurka do przywiązania smoczka do dziecka
 • Ortodontyczne a zaokrąglone

  Wykazano, że wszystkie rodzaje smoczków powodują problemy z zębami przy długotrwałym stosowaniu (powyżej 5 roku życia). Ten cytat pochodzi z DrGreen.com, producenta smoczków ortodontycznych:

  Badania wskazują, że dzieci, które używają smoczków ortodontycznych, mają mniejsze szanse na wystąpienie otwartego lub nadmiernego zgryzu niż te, które używają konwencjonalnych smoczków okrągłych smoczki. Trudno jest jednak wykazać tę różnicę, ponieważ żaden typ nie powoduje problemów, chyba że jest intensywnie ssany przez lata. Ważniejsze jest, aby wybrać kształt, który lubi Twoje dziecko.

  Silikon a guma

  Silikon jest mocniejszy i trudniejszy do przeżucia, jest łatwiejszy do czyszczenia (ze względu na swoją teksturę) i nie zatrzymuje zapachów jak guma.

  Lateks nie jest tak wytrzymały, więc ząbkowane niemowlęta mogą go przeżuć, a wiele czynności czyszczenia może go zniszczyć. Jednak niektóre dzieci wolą bardziej miękką konsystencję i fakt, że zachowuje zapachy.

  Chcę to +2!
  Oto kryteria, których użyłem, dokonując wyboru. I kupuję wielokrotności, nie mam pojęcia jak, ale te rzeczy znikają jak skarpetki i długopisy !!
  Czy niektóre dzieci mogą być uczulone na lateks?
  @DanBeale: Nie pomyślałem o tym, ale to dobra uwaga. Nie znam żadnego dziecka z alergią na silikon.
  Cóż za wspaniała odpowiedź! Dobra robota, @Sarato
  The Journal of the American Dental Association donosi, że dzieci, które nadal używają smoczka w wieku powyżej 2 lat, zwiększają ryzyko wystąpienia wystających przednich zębów i nieprawidłowego zgryzu, co może wpływać na wytwarzanie mowy. [Tutaj] (http://www.asha.org/About/news/Press-Releases/2010/pacifier-speech-skills.htm) jest powiązanym łączem.
  #2
  +2
  Marie Hendrix
  2011-10-15 18:44:58 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  Po szeroko zakrojonych badaniach próbujących znaleźć informacje na temat kryteriów wyboru smoczków do stosowania u moich pacjentów, znalazłem następujące informacje w „Łańcuch pokarmowy: Sprawdzony 6-etapowy plan powstrzymania wybrednego jedzenia, rozwiązywania problemów związanych z karmieniem i rozszerzania Dieta dziecka ”. Ten zespół lekarzy, logopedów, dietetyków, konsultantów laktacyjnych i specjalistów od żywienia doustnego występuje na całym świecie i jest uważany za wiodącego specjalistę w swojej dziedzinie. Oto cytat dotyczący smoczków z ich książki.

  Wybierając smoczek dla swojego dziecka, szukaj takiego, który ma kształt podobny do smoczka do butelki. Długi i wąski smoczek zachęci do prawidłowego umieszczenia języka, żłobienia języka i aktywacji mięśni policzkowych podczas ssania dziecka. Zbyt krótki smoczek nie zapewni dziecku wystarczającego wkładu w język. Jej język może w rzeczywistości zostać złapany za sutek, co spowoduje słabe ssanie. Smoczek, który jest szeroki i płaski, zachęci język Twojego dziecka do spłaszczenia, a nie do bruzdy i miseczki.

  Wydaje się, że wybór smoczka powinien uwzględniać zdolności motoryczne Twojego dziecka, a także wzorce rozwoju motorycznego jamy ustnej. Dzieci mogą rozwijać dobre zdolności motoryczne jamy ustnej bez względu na konstrukcję smoczka, jednak smoczek może być narzędziem, które wspiera lub przeszkadza w rozwoju zdolności motorycznych jamy ustnej. Jest to szczególnie ważne w przypadku wcześniaków, dzieci o niskim tonie i tych, które mają problemy z karmieniem we wczesnym okresie życia.

  Ponieważ większość dzieci uczy się jeść i mówić, czasami nie zdajemy sobie sprawy, że podstawy tych umiejętności są zakorzenione w najwcześniejszy etap. Dobór sutków i smoczków ustali wzorce motoryczne jamy ustnej, które mogą wpływać na dziecko przez wiele lat, a nawet przez całe życie.  To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
  Loading...