Pytanie:
W jakim wieku niemowlęta powinny mieć randki?
Christine
2011-09-07 22:56:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam czteromiesięczne dziecko i zastanawiam się, jak wiele on wyjdzie z przebywania w pobliżu innych niemowląt i dzieci. Zdaję sobie sprawę, że niemowlęta tak naprawdę nie bawią się razem, ale czuję, że oglądanie innych dzieci bawiących się może być ważne dla rozwoju. Czy wczesne interakcje prowadzą później do lepszych relacji z rówieśnikami?

Dwa odpowiedzi:
#1
+7
cabbey
2011-09-07 23:35:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W wieku 4 miesięcy nie zamierzają jeszcze wiele wyciągnąć z równoległej gry.

Ale jest jedna ważna rzecz, którą TY możesz z tego wynieść ... porozmawiać z innym dorosłym. Jest powód, dla którego nazywają się „zabaw * randkami *”, to trochę jak randkowanie, kiedy byłeś nastolatkiem ... częścią tego jest poznanie innych rodziców, aby wiedzieć, czy z czasem są to rodzice, z którymi nie masz nic przeciwko Twoje dziecko będzie w domu, bawiąc się z dziećmi za kilka lat, kiedy będą starsze. Może też służyć jako jedyna szansa na normalną rozmowę z ludźmi w ciągu dnia.

#2
+4
Sarato
2011-09-08 03:38:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ten artykuł z BabyCenter mówi, że dzieci w wieku poniżej 12 miesięcy będą zainteresowane innymi dziećmi i będą postrzegać je jako zabawki, a nie tylko bawić się nimi (nie ma wzmianki o tym, czy jest to dobre dla rozwoju).

Dzieci w wieku od 1 do 2 lat będą bawić się obok innego dziecka - nazywane „zabawą równoległą” - bez prawdziwej zabawy z drugim dzieckiem. Dopiero gdy Twoje dziecko będzie miało 2 lub 3 lata, będzie mogło naprawdę bawić się i wchodzić w interakcje z innymi dziećmi.

To powiedziawszy, sugeruję, abyś zdecydowanie ustalił daty zabaw. Będą dla Ciebie dobrą zabawą, a Twoje dziecko może bawić się nową „zabawką”;). W artykule zauważono, że niemowlęta mogą łatwo zranić inne dzieci, ponieważ nie wiedzą, jak nie wyrywać włosów ani nie chwytać twarzy, więc być może będziesz musiał uważnie obserwować.

Niemowlęta z grupy zabaw mojej żony (co jest tak samo ważne dla matek, jak i dla dzieci!) Dużo bawią się równolegle, a większość z nich ma mniej niż rok. Podobnie jak wiele innych rzeczy w trakcie opracowywania, zakresy w artykułach są wskazówkami :)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...