Pytanie:
Jak mogę zachęcić moje dziecko do samodzielnego karmienia się łyżeczką?
Tom Jefferys
2011-09-22 12:20:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje 11-miesięczne dziecko z radością nakarmi się przekąskami i jest szczęśliwe, że pozwala się karmić łyżeczką. Jednak wydaje się, że nie wie, co zrobić, gdy podam mu łyżkę i miskę. Zwykle po prostu macha łyżką, podczas zbierania jedzenia rękami.

Nie oczekuję, że będzie wiedział, jak to zrobić poprawnie, ale zastanawiam się, czy są jakieś dobre sposoby pomocy dzieciom w nauce prawidłowego żywienia?

Jeśli teraz nie działa, dlaczego nie poczekać tydzień lub dwa i spróbować ponownie? Nauka korzystania z toalety to model wielu umiejętności - - łatwo się ich nauczyć, gdy dziecko jest gotowe do nauki, i prawie niemożliwe do nauczenia (i frustrujące doświadczenie dla wszystkich), jeśli dziecko nie jest gotowe do rozwoju. Zauważ, że nie mówię o inteligencji. Dzieci uczą się różnych rzeczy w różnym czasie.
Trzy odpowiedzi:
#1
+7
Marie Hendrix
2011-09-22 17:20:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nowe podajniki łyżkowe wymagają przeszkolenia w zakresie motorycznych wzorców trzymania, nabierania, podnoszenia i wkładania łyżki do ust. Dla najmłodszych jest to dość skomplikowany proces obejmujący zdolności percepcji wzrokowej, rozwój motoryczny i koordynację palców / dłoni, nadgarstka, ramienia, barku, szyi / głowy i ust. Przełamanie kroków, przekazanie asystenta do programu sukcesu, praktyka, praktyka, praktyka pomoże w tym procesie.

Możesz zacząć od następujących rzeczy.

Pomóż dziecku chwycić łyżkę, kładąc rękę na jego. Razem zgarnij i podnieś łyżkę ze sobą, uwalniając ją, gdy jedzenie dotrze do jego ust. Umożliwienie dziecku samodzielnego wyjmowania łyżki z ust zwiększy jego świadomość nowej roli i oprze się na sukcesie.

Nauczenie go, jak umieścić łyżkę z powrotem w misce / talerzu, a ponowne nabranie będzie prawdopodobnie wymagać Twoja ręka nad jego, aby osiągnąć na początku. Kontynuuj pomaganie mu podnieść łyżkę do ust, usuwając dłoń w momencie, gdy może odnieść niezależny sukces.

Kontynuując ten proces, przyciśnij dłoń do jego pomocy, aby po prostu przytrzymać czubek rączki, aby pomóc w ustawieniu dłoni (większość początkowo odwraca łyżkę do góry dnem, gdy dotrze do ust, aż do nadgarstka wzór jest wyuczony).

Ważne jest, aby miał dużo czasu, aby zbadać również samodzielne manipulowanie łyżką przy jedzeniu. Możesz po prostu zacząć od udzielenia pomocy przy części posiłku i umożliwienia mu kontynuowania karmienia palcami i samodzielnego odkrywania za pomocą łyżki.

Początkowy sukces z jedzeniem, które najlepiej przylega do łyżki, zapewni największy sukces.

Nasz terapeuta zajęciowy czasami zaleca zagięte lub zakrzywione łyżki dla dzieci z zaburzeniami motorycznymi, ale promuje regularne przybory wielkości dziecka dla typowo rozwijających się dzieci, aby zachęcić do rozwoju nadgarstka, który jest niezbędny dla tych urządzeń i późniejszych umiejętności pisania.

Przygotuj się na bałagan i świętuj sukces! Przede wszystkim z zachwytem obserwuj rozwój swojego maleństwa na każdym etapie wzrostu!

#2
+1
Dan Kelly
2011-09-22 15:11:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mamy zakrzywioną łyżkę dla naszego 12-miesięcznego dziecka, którą z radością może użyć, aby włożyć jedzenie do ust.

Potrzebuje trochę pomocy, aby ją załadować, ale może grzebać w sam jedzenie

#3
+1
monsto
2011-09-22 18:58:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówię, że pokażesz mu, jak go używać. Stań za nim, włóż go do ręki, trzymaj go za rękę i zgarnij jedzenie i włóż je do ust. Z twoją ręką na swojej, rozluźni to ramię i nie będziesz musiał niczego zmuszać. Jeśli aktywnie naciska na ciebie, masz inny problem, z którym musisz sobie poradzić: nie głód, nie chce tego jedzenia, nie lubi cię ... och, czekaj.

Chodzi o to, że Nauczę się tego. Jak wszystko inne wymaga czasu, wysiłku i cierpliwości. Nauczaj przykładem i dosłownie trzymając się za rękę. Być może będziesz musiał to zrobić przez kilka sesji, więc bądź cierpliwy.

niech też patrzy, jak jesz łyżką
Tak . . . powiedziałem tutaj kilka rzeczy, o których zdałem sobie sprawę, że nie opisałem ich dobrze. całość powinna być bardzo bliskim, pocieszającym procesem. będzie to dla niego nowość, więc powinieneś być bardzo blisko, mówić zachęcającym tonem i uprzejmym robić z tego grę. następnie po pokazaniu usiądź PRAWO PRZY NIM, a nie po drugiej stronie stołu i zrób to sam. w końcu będziesz mógł odejść dalej, a on zrobi to bez pomocy. ale znowu: czas, wysiłek, cierpliwość.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...